Luisterboek
Nederlands

Lampje

Annet Schaap (auteur)
Lampje, de dochter van de vuurtorenwachter, steekt elke avond het licht in de vuurtoren aan. Als op een stormachtige avond de lucifers op zijn, strandt een schip op de kust. Lampje wordt ondergebracht in het huis van de admiraal, waar een monster schijnt te wonen. Vanaf ca. 9 jaar.
Onderwerp
Dapper zijn, Vuurtorens
Titel
Lampje
Auteur
Annet Schaap  (inlezer)
Taal
Nederlands
Uitgever
Amsterdam: Em. Querido's Kinderboeken Uitgeverij, 2018
2 cd's
Speelduur
ca. 360 min.
ISBN
9789045122090

Andere formaten:

Toegankelijke formaten:

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

Integrale weergave (op mp3-cd) van het gelijknamige boek.* Als op een stormachtige avond er geen lucifers meer zijn om de vuurtoren te ontsteken, moet Lampje, de dochter van de vuurtorenwachter, nieuwe gaan kopen. Maar als op de terugweg de storm de doosjes lucifers wegwaait, kan de vuurtoren niet aangestoken worden. Daardoor strandt een schip op de kust en moet Lampje uiteindelijk de vuurtoren verlaten. Ze wordt ondergebracht in het huis van de admiraal, waarvan men zegt dat er een monster woont. Een sprookjesachtig avonturenverhaal, waarin de verschillende verhaallijnen door een sterke structuur op een schitterende manier aan het slot samenkomen. Heel bijzonder is de wijze waarop de verstoorde relatie tussen Lampje en haar vader wordt uitgewerkt, en dat geldt ook voor die met het 'monster'. Het taalgebruik is beeldend, met mooie vergelijkingen en het gebruik van woorden die vandaag nog amper gebruikt worden. Dialogen zijn spankelend en de personages komen op een heel natuurlijke wij…Lees verder

Over Annet Schaap

CC BY-SA 4.0 - Foto van/door Vysotsky

Annet Schaap (Ochten, 27 februari 1965) is een Nederlands schrijver en illustrator.

Loopbaan

Schaap heeft zo'n 200 kinderboeken geïllustreerd, waaronder boeken van Francine Oomen, Jacques Vriens, Mieke van Hooft, Thea Dubelaar en Janneke Schotveld.

In 2017 debuteerde Annet Schaap als schrijver met het kinderboek Lampje. Hiermee won ze de Nienke van Hichtum-prijs. Het was de eerste keer dat deze prijs werd toegekend aan een debuut; in april 2018 werd bekendgemaakt dat zij ook de Woutertje Pieterse Prijs had gewonnen. Ten slotte kreeg zij op 2 oktober 2018 de Gouden Griffel voor dit boek, waarmee alle belangrijke prijzen die zij in Nederland had kunnen winnen naar haar toe gingen. In België won Annet Schaap de Boekenleeuw voor Lampje.

Geïllustreerde werken

Geschr…Lees verder op Wikipedia