Boek
Nederlands

Een mama is als een huis

Aurore Petit (auteur), Lidewij van den Berg (vertaler)
+1
Een mama is als een huis
×
Een mama is als een huis Een mama is als een huis
Doelgroep:
Vanaf 3-5 jaar
Genre:
Je moeder wiegt je, beschermt je, voedt je en speelt met je. Ze is als een huis, als een eiland, als een kasteel en soms als een melodie. Kortom: een mama is heel bijzonder! Prentenboek met grafische illustraties in felle kleuren met fluorescerende tinten. Vanaf ca. 3 jaar.
Onderwerp
Mama
Titel
Een mama is als een huis
Auteur
Aurore Petit
Vertaler
Lidewij van den Berg
Taal
Nederlands
Oorspr. taal
Frans
Oorspr. titel
Une maman c'est comme une maison
Uitgever
[Plaats van uitgave niet vastgesteld]: Boycott, 2021
[42] p. : ill.
ISBN
9789492986290 (hardback)
Plaatsingssuggestie
Familie (ZIZO)
Andere talen:

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

Dit prentenboek is niets meer of minder dan een ode aan moeders. In korte, beeldende zinnen beschrijft Aurore Petit de veelzijdigheid van de mooiste rol ter wereld: die van moederschap. Onder aan elke pagina staat in een witte balk een zin, gedrukt in grote, fluorescerend roze letters. Boven de zin staat een illustratie. Zo zien we een zwangere vrouw, met daaronder ‘Een mama is als een huis’. Maar ook ‘Een mama is een toevlucht’ bij de tekening van een baby die veilig in haar moeders armen is, in een mensenmassa vol nieuwsgierige blikken, en ‘Een mama is als een eiland’, bij een baby die op moeders borst in bad ligt. De illustraties zijn kleurrijk, met grote kleurvlakken, dunne zwarte lijnen en verschillende fluotinten. En hoewel het onderwerp zich ervoor leent, zijn de illustraties nergens zoetsappig, maar eerder realistisch en kalm. De tekst is in al zijn eenvoud zo ráák, beschrijft emoties en situaties zo prachtig, dat je bij het dichtslaan van het boek zo opnieuw wilt beginnen. Ee…Lees verder

Een mama is als een huis

Aurore Petit trekt je met felle kleuren als het ware in het boek. Je volgt het eerste levensjaar van een kind van baby in de buik tot rondwaggelende peuter. En ook de reis die mama – en in een bijrol papa – ondernemen dit jaar.



Op elke bladzijde staat een grote illustratie, vergezeld van één zin tekst in fluo. Deze tekst zegt elke keer welke rol mama in deze illustratie opneemt. Het start allemaal met de titel van het boek, waar je mama met een bolle buik ziet liggen in de zetel. Papa voelt aan de buik van mama. Misschien worden er wel eerste schopjes gevoeld. En het boek eindigt ook met dezelfde zin. Maar dan als een huis waar je na een avontuur weer veilig naar kan terugkomen.



Een hartverwarmend mama boek dat heel herkenbaar is voor iedereen die een kind grootbrengt. Papa krijgt ook een mooie rol als altijd aanwezig en helpend, maar de hoofdrol is toch duidelijk voor mama en kind. Wat fijn is, is dat papa en mama niet in stereotiepe situaties w…Lees verder