Boek
Nederlands

Krak de krokowil

Bart Van Puyenbroeck (auteur), Jessica Raes (illustrator)
+1
Krak de krokowil
×
Krak de krokowil Krak de krokowil
In de reeks:
Doelgroep:
Vanaf 3-5 jaar
Genre:
Omdat niemand met hem wil spelen, slaapt Krak de krokodil ook overdag. Totdat Mag de mug hem vraagt om 'tikkertje prik' te spelen, te dansen en te eten. Maar dan valt Mag in het water. Vierkant prentenboek met kleurrijke waterfillustraties. Vanaf ca. 4 jaar.
Titel
Krak de krokowil
Auteur
Bart Van Puyenbroeck
Illustrator
Jessica Raes
Taal
Nederlands
Uitgever
Hasselt: Clavis, 2022 | Andere uitgaven
[28] p. : ill.
ISBN
9789044840889 (hardback)
Plaatsingssuggestie
Gevoelens - Gedrag (ZIZO)

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

Omdat niemand met hem wil spelen, slaapt Krak de krokodil ook overdag. Maar dan verschijnt Mag de mug met het voorstel om 'tikkertje prik' te spelen. Krak is verrukt van de kleuren op zijn lijf nadat hij door bloemen is gebuiteld. Maar wanneer de olifant niest en de kleuren verdwijnen, valt Krak weer terug in niets willen. Groot, vierkant prentenboek over de zoektocht naar jezelf. Na verschillende keren figuurlijk op zijn bek te zijn gegaan, vindt ook Krak zijn wilskracht terug, doordat Mag hem een held vindt. De opvallend kleurrijke waterverfillustraties beslaan dubbele pagina's. Er is gewerkt met afsnijdingen en diverse vormen van perspectief; hier en daar kan de herkenbaarheid moeilijk zijn. Het zoeken naar Lieve het leerbeestje op ieder pagina leidt af van de verhaallijn. De enkele tekstregels staan in de tegenwoordige tijdsvorm en bevatten dialogen. Alerte kleuters doorzien onlogische situaties zoals Krak die te zwaar is voor een waterlelie, maar door Mag de mug weer op het droge…Lees verder

Krak de Krokowil

Krak de Krokowil ontvangt je in een geschilderde bloemenweide van de hand van illustrator Jessica Raes. Dit derde deel in de reeks Lieve het leerbeestje wil kinderen ondersteunen om zichzelf te vinden en hun eigen weg te volgen. Het gaat over niet meer willen, maar dan toch ook weer wel. En dat is net wat Krak de krokodil meemaakt. Iedereen is namelijk bang van hem en niemand wil met hem spelen of dansen. Dus luiert Krak maar wat. Maar dan komt Mag de Mug voorbij, en zij is niet bang. Het duo probeert telkens nieuwe dingen uit. Jammer genoeg lopen deze meestal fout af. Zo spelen ze tikkertje prik en dansen ze op waterlelies, dingen waar een krokodil nu eenmaal niet zo goed in is. Door alle mislukte spelletjes, en de reacties van de andere dieren, wordt Krak steeds triester. Tot Mag de Mug opeens zelf hulp nodig heeft, en Krak de enige is die dat kan bieden.



Dit hardcover boek is gevuld met paginagrote illustratie. Die zijn best druk en het perspectief is …Lees verder

Krak de krokowil

Krak slaapt veel en heeft geen zin om dingen te doen. Zelfs eten wil hij niet. Papegaai, Olifant en Hyena helpen daar ook niet bij. Gelukkig is er mug Mag. Zij wil Krak weer in beweging brengen. Benieuwd of het lukt?



Krak de Krokowil is een kleurrijk prentenboek dat deel is van de serie Lieve het leerbeestje. Met die serie willen ze dat kinderen zichzelf leren kennen en leren hun eigen weg te volgen. Krak, Mag, Ril en Kam kunnen hun daarbij wegwijs bieden. Aan mooie, dynamische prenten die tot de verbeelding spreken is er geen gebrek in dit boek. Knap gedaan! Jammer genoeg wordt de boodschap van het boek niet consequent doorgetrokken. Krak is een luie krokodil omdat niemand met hem samen wil, luidt de begeleidende tekst op de achterflap. Vervolgens vermoed je dat het boek zal gaan over Krak die neerslachtig is omdat hij uitgesloten wordt. Met de triestige blik op de derde pagina van het boek is de toon gezet, denk je. Echter, op de volge…Lees verder