Boek
Nederlands

Afblijven

Carry Slee (auteur)
+1
Afblijven
×
Afblijven Afblijven
Doelgroep:
Vanaf 12-14 jaar
De 14-jarige Melissa heeft er alles voor over om goed voor de dag te komen als ze moet dansen in een videoclip, zelfs als ze daarvoor XTC moet slikken.
Onderwerp
Drugs
Titel
Afblijven
Auteur
Carry Slee
Taal
Nederlands
Uitgever
[Amsterdam]: Carry Slee, 2021 | Andere uitgaven
159 p.
ISBN
9789048861156 (hardback)

Andere formaten:

Toegankelijke formaten:

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

Deze vlot leesbare tienerroman gaat over een groepje vrienden (ca. 14 jaar), ogenschijnlijk positief, vrolijk en betrokken bij elkaar. Maar de vriendschappen en zelfs de verkeringen worden gemakkelijk verstoord door roddel en jaloezie. Het verhaal handelt vooral over de onderlinge relaties en dat levert veel beschrijvingen van interactie en alledaagse dialogen op. De karaktertekening is oppervlakkig en beperkt zich tot stereotypering van de beoogde karaktereigenschap zoals: hulpvaardigheid, jaloersheid en 'blinde' ambitie. Het probleem dat in het verhaal wordt behandeld, is het gemak waarmee een verslaving aan met name xtc-pillen kan ontstaan onder de schoolgaande jeugd. De motieven daarvoor worden genoemd. Ook plaatst het verhaal de gebeurtenissen in de belevingswereld van de schoolgaande jongeren. De roman waarschuwt vooral en is daarnaast onderhoudend. Bij de doelgroep slaat de vlotte en snelle beschrijvende stijl van de populaire auteur goed aan. Bekroond door zowel de Nederlandse…Lees verder

Over Carry Slee

CC BY-SA 3.0 - Foto van/door Roy van Ingen

Carolina Sophia (Carry) Slee (Amsterdam, 1 juli 1949) is een Nederlandse kinderboekenschrijfster. Enkele boeken voor kinderen schreef zij onder het pseudoniem Sofie Mileau. Veel van haar boeken zijn verfilmd. Ze schrijft ook boeken voor volwassenen.

Inspiratie

Haar boeken zijn gebaseerd op tieners, die problemen hebben met hun omgeving en zich zo steeds dieper in de nesten werken, of op kleuters die niet begrijpen waarom mamma zo vreemd doet en waar ze die plotselinge dikke buik vandaan haalt, maar ook op kinderen rond negen jaar, die zich verbazen over het feit dat de groep-achters zo stoer zijn.

Voor haar eerste boeken zijn haar eigen dochters een belangrijke inspiratiebron. Voor Verdriet met mayonaise heeft ze veel gebruik gemaakt van de verhalen waar een dochter mee thuiskwam. De sfeer in de klas in het boek was precies die in de klas van de dochter. Het nare meisje Simone baseert Slee op een buurmeisje, dat …Lees verder op Wikipedia