Boek
Nederlands
Andere formaten
Toegankelijke formaten:

Juf Braaksel en het meesterbrein

Carry Slee (auteur), Iris Boter (illustrator)
+1
Juf Braaksel en het meesterbrein
×
Juf Braaksel en het meesterbrein Juf Braaksel en het meesterbrein

Juf Braaksel en het meesterbrein

In de reeks:
Doelgroep:
Vanaf 9-11 jaar
Lotte, Thijs en hun klasgenoten van groep zes willen die vreselijke juf Braaksel het liefst van school verjagen. Als een nieuwe leerling op school komt, de superslimme Lucas, blijkt Braaksel monsterlijke plannen met hem te hebben. Nu moeten ze zeker in actie komen! Vanaf ca. 9 jaar.
Titel
Juf Braaksel en het meesterbrein
Auteur
Carry Slee
Illustrator
Iris Boter
Taal
Nederlands
Uitgever
[Amsterdam]: Carry Slee, 2022 | Andere uitgaven
286 p. : ill.
ISBN
9789048850884 (hardback)

Andere formaten:

Toegankelijke formaten:

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

Juf Brakel, het hoofd der school en bekend onder de weinig vleiende bijnaam juf Braaksel, heeft zichzelf uitgeroepen tot liefste juf van de provincie. Lotte, Thijs en de andere leerlingen uit groep zes zijn hier allerminst blij mee en willen haar het liefst van hun school verjagen. Juf Braaksel is in haar element als Lucas op school verschijnt. Hij wordt met veel bombarie als paradepaardje van de school gepresenteerd, vanwege zijn beroemde vader professor Van Amerongen. Lucas is pas 7 jaar oud, maar hij heeft een meesterbrein. Verbijsterd ontdekken ze wat de morbide plannen van juf Braaksel en enkele metgezellen zijn. Lotte, Thijs en Lucas smeden een meesterplan om die plannen van Braaksel te verijdelen. Tweede zelfstandig te lezen boek, volgend op ‘Juf Braaksel en de magische ring’, een object dat ook in dit verhaal een rol speelt. Naast het avontuurlijke element is er ook plek voor een schrijnende thematiek: de ophanden zijnde scheiding van Lucas’ ouders en zijn worsteling daarmee…Lees verder

Over Carry Slee

CC BY-SA 3.0 - Foto van/door Roy van Ingen

Carolina Sophia (Carry) Slee (Amsterdam, 1 juli 1949) is een Nederlandse schrijfster. Enkele boeken voor kinderen schreef zij onder het pseudoniem Sofie Mileau. Veel van haar boeken zijn verfilmd. Hoewel Slee vooral actief is als kinderboekenschrijfster, schrijft ze ook boeken voor volwassenen.

Inspiratie

Haar boeken zijn gebaseerd op tieners, die problemen hebben met hun omgeving en zich zo steeds dieper in de nesten werken, of op kleuters die niet begrijpen waarom mamma zo vreemd doet en waar ze die plotselinge dikke buik vandaan haalt, maar ook op kinderen rond negen jaar, die zich verbazen over het feit dat de groep-achters zo stoer zijn.

Voor haar eerste boeken zijn haar eigen dochters een belangrijke inspiratiebron. Voor Verdriet met mayonaise heeft ze veel gebruik gemaakt van de verhalen waar een dochter mee thuiskwam. De sfeer in de klas in het boek was precies die in de kla…Lees verder op Wikipedia