Boek
Nederlands
Andere formaten
Toegankelijke formaten:

De bres

Chris De Stoop (auteur)
De auteur keert terug naar het Waasland, dichtbij de grens met Nederland, waar hij opgroeide en constateert dat daarin vele bressen zijn geslagen door de industrialisering.
Titel
De bres
Auteur
Chris De Stoop
Taal
Nederlands
Uitgever
Amsterdam: De Bezige Bij, 2015 | Andere uitgaven
220 p.
ISBN
9789023495420 (paperback)

Andere formaten:

Toegankelijke formaten:

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

Van verre kan men de koeltorens van de kerncentrale van Doel zien, dichtbij de grens met Nederland ten zuiden van het Verdronken Land van Saeftinghe. Verdronken door de stormvloeden en het krijgsgewoel in de tweede helft van de zestiende eeuw. De Schelde kreeg twee 'sleutels' in de vorm van de forten Lillo en Liefkenshoek. Dichtbij ontstond het dorp Doel. De expansie van Antwerpen naar het noorden is sinds 1950 snel gegaan. Vanuit het noorden eerst aan de linkerzijde van de Schelde. Een kwart eeuw later aan de rechterzijde. Komst van de kerncentrale, later de aanval op de poldergronden. Die poldergronden waren bedijkt in opdracht van de heren van Arenberg. Zij kregen namen als Prosperpolder (dat is Prosper Louis, zevende hertog van Arenberg), bedijkt 1847 tegen de Nieuwe Arenbergpolder. De auteur, een boerenzoon van origine, keerde begin 1999 voor een jaar terug naar 'zijn' Waasland. Hij wilde zien hoe het er bij stond nadat honderden polderboeren verdreven waren. Wat er voor in de pl…Lees verder

Over Chris De Stoop

Chris De Stoop (Sint-Gillis-Waas, 1958) is een Vlaams auteur en journalist bij het weekblad Knack.

Achtergrond

In zijn eerste boek, Ze zijn zo lief meneer (1992), beschreef hij als eerste de internationale vrouwenhandel van binnenuit, wat grote beroering veroorzaakte in België en onder meer leidde tot de oprichting van een parlementaire onderzoekscommissie en het aannemen van nieuwe wetgeving. Hij mocht hierover ook spreken tijdens de begrafenisdienst van koning Boudewijn in 1993 en de BBC maakte er een documentaire over. In 2004 ontving De Stoop voor Zij kwamen uit het Oosten, het vervolg op zijn eerste boek, de Gouden Uil Publieksprijs.

Hij was ook in 2008 genomineerd voor de AKO Literatuurprijs met Het complot van België.

De Stoop is opgegroeid in de polderstreek in het noorden van het Waasland en vestigde zich in 1999 in Doel. Zijn ervaringen bij de ontreddering en teloorg…Lees verder op Wikipedia