De ijzige verloofde
×
De ijzige verloofde De ijzige verloofde
In de reeks: De spiegelpassante ; #1
Nederlands
2020
Vanaf 15 jaar
Speelduur: 15:07
Ophelia woont met haar familie op de zwevende ark Anima. Ze leidt een rustig leven, ondanks haar bijzondere gaven waardoor ze door spiegels kan reizen en de geschiedenis van voorwerpen kan lezen. Als ze wordt uitgehuwelijkt aan Thorn van de Drakenclan belandt ze in een gevaarlijk politiek steekspel.
Daisy-boeknummer 29290
Titel De ijzige verloofde
Vertaler Eef Gratama
Verteller Frans Hoes
Taal Nederlands, Frans
Oorspr. taal Frans
Oorspr. titel Les fiancés de l'hiver
Distributeur Brussel: Luisterpunt, 2020
1 cd
Speelduur 15:06
Oorspr. uitgever Luitingh-Sijthoff
Aantekening Vlaamse stem
Stem: Man

NBD Biblion

Karin van Wylick
Ophelia woont samen met haar familie op de zwevende ark Anima. Een ark is een wereld in het universum, een soort van stad. Ophelia is onhandig, slim en een beetje saai. Haar gave om met haar handen voorwerpen te 'lezen' en terug te gaan in de geschiedenis, is, evenals het kunnen reizen via spiegels, een opmerkelijk talent. Ze pakt alle voorwerpen het liefst met handschoenen. Ze kan van elk object de geschiedenis lezen en achterhalen van wie het is geweest. Tot ze onverwacht wordt uitgehuwelijkt aan Thorn, een introvert lid van de drakenclan, leidt ze een rustig leventje. Op de ijzige ark Pool komt ze terecht in een politiek steekspel dat voor alle arken, maar vooral voor haar thuis Anima, ernstige gevolgen heeft. De soepele schrijfstijl geeft de lezer direct toegang tot deze markante fantasywereld. Scherpe, herkenbare karakters, humor en avontuur. Met onverwachte wendingen in het scenario. De oorspronkelijke Franstalige, succesvolle young adultserie serie bestaat uit vier delen die inmiddels allemaal al vertaald zijn. Een fantasy bestseller. Vanaf ca. 15 jaar.

Pluizer

De ijzige verloofde
Elin Arijs - 09 februari 2021

Dit is het eerste deel van een 4-delige Young Adultreeks van de Franse auteur Christelle Dabos. In Frankrijk zijn haar boeken regelrechte bestsellers. Ook in andere landen worden de boeken warm onthaald. In Duitsland werd De ijzige verloofde genomineerd voor de Deutscher Jugendliteraturpreis. Deel 2 “De vermisten van Maneschijn” verschijnt eind januari ’21 in het Nederlands.



In dit eerste deel leer je een nieuw universum kennen waar families in arken wonen en reizen met luchtschepen. Ophelia heeft speciale gaven: ze kan door spiegels reizen en ze kan met haar handen de geschiedenis van voorwerpen lezen. Ze woont op de ark Anima. Tot ze onverwacht wordt uitgehuwelijkt aan Thorn, een invloedrijk lid van de Drakenclan die woont op De Pool. Ze komt terecht in een totaal vreemde wereld, en merkt hoe verschillend de families en arken zijn. Ophelia gaat op onderzoek uit, en merkt dat ze maar een pion is in een groter spel. En dat niet enkel haar eigen leven, maar ook dat van haar familie in gevaar is. Kan haar Thorn haar helpen, of is hij net diegene die ze moet vermijden?



Het boek is spannend en maakt je nieuwsgierig vanaf het begin. Het is wel een boek voor een geoefende lezer aangezien het meer dan 500 bladzijden beslaat. De woordenschat is ook niet altijd eenvoudig. Door de beschrijvingen van het nieuwe universum, heb je ook een gezonde dosis verbeeldingskracht nodig om je een beeld te kunnen vormen.



Ik ben benieuwd naar het vervolg van Ophelia’s avonturen op De Pool en bij Thorn in deel twee!