Richard Jewell
×
Richard Jewell
Tijdens de Olympische Spelen in Atlanta in juli 1996 ontploft een spijkerbom. Dankzij het kordate optreden van bewaker Richard Jewell valt er maar één dode. De naïeve Jewell past echter in het profiel van de ‘lone bomber’ en wordt slachtoffer van publiek, media en FBI.
Persoononderwerp Jewell, Richard (1962-2007)
Kijkwijzer Vanaf 12 jaar Vanaf 12 jaar, Geweld Geweld, Angst Angst, Grof taalgebruik Grof taalgebruik
Titel Richard Jewell
Regisseur Clint Eastwood 1930-
Naar het werk van Marie Brenner
Acteur Sam Rockwell
Acteur Kathy Bates
Acteur Jon Hamm
Acteur Olivia Wilde
Taal Engels
Uitgever Warner Home Video, © 2020
1 dvd-video
Speelduur 125 min.
Aantekening Taalkeuze: Engels, Frans, Italiaans, audiodescriptie in het Engels
Ondertiteling: Nederlands, Engels, Grieks, Engels en Italiaans voor slechthorenden
Gebaseerd op een verhaal uit de bundel Richard Jewell and other tales of heroes, scoundrels, and renegades van Marie Brenner
EAN 5051888250983

NBD Biblion

Redactie
Biografisch drama van Clint Eastwood (The mule; The 15:17 to Paris) met in de hoofdrol Paul Walter Hauser (I Tonya). Tijdens de Olympische Spelen in Atlanta in juli 1996 ontploft een spijkerbom. Dankzij het kordate optreden van bewaker Richard Jewell valt er maar één dode. De naïeve Jewell die graag politieagent had willen worden, is een paar dagen een held, maar dan onthult een krant dat hij ook verdachte is van de FBI omdat hij in het profiel van de ‘lone bomber’ past en wordt hij slachtoffer van publiek, media en FBI. Advocaat Watson Bryant (Sam Rockwell), een oude bekende van Jewell, probeert zijn naam te zuiveren. De recensenten geven 2-4 sterren. VPRO Cinema (vpro.nl): ‘(…) Ondanks bizarre details komt deze kritiek op risicoprofilering en de macht van instanties niet tot zijn recht door de voorspelbare afwikkeling en de flegmatieke antiheld in de hoofdrol.’ Coen van Zwol (NRC 3-3-’20): ‘(…) Richard Jewell is solide Eastwood: een sterk verhaal in klassiek no-nonsense stijl. (…) overtuigt als anatomie van een mediahype en als portret van een held die de pech heeft meer te overtuigen als schurk. (…)’ Kathy Bates kreeg een nominatie voor Golden Globe en Oscar voor haar rol als de moeder van Jewell.