Boek
Nederlands
Andere formaten
Toegankelijke formaten:

Hoe overleef ik mijn eerste zoen?

Francine Oomen (auteur), Annet Schaap (illustrator)
+1
Hoe overleef ik mijn eerste zoen?
×
Hoe overleef ik mijn eerste zoen? Hoe overleef ik mijn eerste zoen?

Hoe overleef ik mijn eerste zoen?

In de reeks:
Doelgroep:
Vanaf 12-14 jaar
Er is een heleboel veranderd in Rosa's leven en dan wordt ze ook nog voor het eerst verliefd. Gelukkig kan ze via e-mail ervaringen uitwisselen met haar vroegere klasgenoten. Vanaf ca. 11 jaar.
Onderwerp
Verliefd zijn
Titel
Hoe overleef ik mijn eerste zoen?
Auteur
Francine Oomen
Illustrator
Annet Schaap
Taal
Nederlands
Editie
28
Uitgever
Amsterdam: Querido, 2013 | Andere uitgaven
132 p. : ill.
ISBN
9789045111575 (paperback)

Andere formaten:

Toegankelijke formaten:

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

Na drie eerdere delen in de serie 'Hoe overleef ik...'* is Rosa 14 jaar en een echte puber geworden. Ze twijfelt voortdurend aan zichzelf en ligt overhoop met haar moeder en stiefvader. Nu vinden er ook ingrijpende veranderingen plaats in Rosa's leven: in de eerste plaats is ze verhuisd naar Groningen, wat ze niet leuk vindt, en daarbij krijgt haar moeder een baby waardoor Rosa aan haar lot wordt overgelaten. Ten slotte denkt zij, voor het eerst van haar leven, verliefd te zijn. Gelukkig kan ze veel e-mailberichten uitwisselen met haar oude klasgenoten. Op deze manier worden er talloze nuttige tips gegeven over alles wat met verliefdheid te maken heeft. In dit boek laat een moderne tiener door middel van vlot geschreven e-mailberichten met enige zelfspot zien hoe ze op zoek is naar haar identiteit. De auteur geeft Rosa's belevenissen weer in eenvoudige korte zinnen met veel dialoog. Een spannend en ongetwijfeld herkenbaar verhaal voor meisjes die in dezelfde fase zitten. Aantrekkelijk…Lees verder

Over Francine Oomen

CC BY-SA 3.0 - Foto van/door Freaky

Eclaire Francine Marie Oomen (Laren, 27 maart 1960) is een Nederlands schrijfster, illustratrice en ontwerpster.

Oomen heeft de Academie voor Industriële Vormgeving in Eindhoven gedaan, waar ze in 1983 afstudeerde. In 1990 verscheen Saartje en Tommie op de boerderij, haar allereerste boek. Saartje en Tommie was een boek voor kleuters, later begon Oomen te schrijven voor wat oudere kinderen. Haar bekendste boekenreeks is de Hoe overleef ik-serie.

Biografie

Oomen werd geboren als oudste in een gezin van vijf kinderen. Ze verhuisde op haar zesde naar Eindhoven. Op haar twaalfde scheidden haar ouders. Ze verhuisde met haar moeder en het gezin naar Groningen. Op haar zestiende keerden ze terug naar Eindhoven. Na de middelbare school studeerde Oomen vijf jaar aan de Academie voor Industriële Vormgeving te Eindhoven. Ze woonde hierna in Den Haag, in Zevenaar en uiteindelijk in Nuth. Daar ging ze samenwonen e…Lees verder op Wikipedia

Suggesties