Boek

Koen Kampioen en het grote toernooi

Koen Kampioen en het grote toernooi
×
Koen Kampioen en het grote toernooi Koen Kampioen en het grote toernooi
Boek

Koen Kampioen en het grote toernooi

Nederlands
[2019]
Vanaf 6-8 jaar
Koen mag met zijn team een toernooi spelen bij een echte profclub. Ze komen te laat bij het toernooi, doordat er varkens ontsnapt zijn uit een veewagen. Mogen ze nu nog wel meedoen? AVI-M5. Vanaf ca. 8 jaar.
Onderwerp Voetbal, Wedstrijden
Leesniveau AVI M5, AVI 6
Titel Koen Kampioen en het grote toernooi
Auteur Fred Diks
Illustrator Ivan & Ilia
Taal Nederlands
Uitgever Alkmaar: Kluitman, [2019] (Andere uitgaven)
58 p. : ill.
ISBN 9789020648492

Leeswelp

Als sportverslaggever voor het dagblad 'De Gelderlander' bezoekt Fred Diks voetbalwedstrijden en interviewt hij voetballers. Daarnaast is hij auteur van het Allesboek over voetbal en van enkele boeken uit de 'Kameleon'-reeks van uitgeverij Kluitman, die gaat over de klas van meester Bas, een beginnende onderwijzer. Diks is echter begonnen met de boeken over Koen Kampioen. Koen Kampioen en het grote toernooi is het achtste verhaal uit deze dynamische serie. Een kleurrijke prent op de kaft toont Koen en zijn team in volle actie, terwijl hij een ferme trap tegen de bal geeft. In het eerste hoofdstuk hangt Koens vader ? met het nodige gepruts ? een vaantje van FC Top aan een spijker. Koen droomt echter van een echte medaille. Een onverwachte deelname van FC Top aan een toernooi met profclubs wakkert zijn droom verder aan.
Voetbalminnende lezertjes kunnen hun hart ophalen aan de technische informatie in passages over tweebenig spelen en oefeningen op de vrije trap en in de spannende beschrijvingen van de wedstrijden. Ook het sociale en organisatorische clubleven komt aan bod met de papierinzameling voor de clubkas en de zoektocht naar sponsors voor trainingspakken. Door fairplay en een groot groepsgevoel vormen de spelers één groep vrienden. Het voetbalgebeuren leidt in dit boek dan ook niet tot droge kost, maar tot een veelzijdig verhaal. Zelfs voor de integratie van personen met een handicap is er oog, zo worden een jongen in een rolstoel en een meisje op krukken niet voorgesteld als een rariteit, maar als openhartig gastgezin ? een interessante tegenhanger van de beweeglijke sportlui.
De gevoelens en grappige situaties worden goed overgebracht in de leuke lijntekeningen van ivan en ilia. De grijze illustraties met zwarte lijnten tonen meestal enkele beweeglijke personages in een veelzeggende situatie, die de inhoud ondersteunt. De schreefloze, eenvoudige letter en duidelijk afgebakende hoofdstukken met nieuwsgierig makende titels zorgen ervoor dat het boek nog vlotter leest. Een goed geschreven en onderbouwd verhaal over een populair onderwerp, waarin ook plaats is voor het thema vriendschap. [Heidi Vyncke]

NBD Biblion

Stefan Rovers
Koen en zijn voetbalteam wacht een enorme verrassing. De trainer vertelt hun dat ze een toernooi bij een echte profclub mogen spelen. Op de weg ernaartoe worden ze opgehouden door een veewagen waaruit varkens zijn ontsnapt. Het team helpt mee de varkens te vangen. Omdat ze daardoor te laat bij het toernooi aankomen, moeten ze noodgedwongen twee wedstrijden achter elkaar spelen, waarvan ze er een verliezen. Deel acht uit de serie 'Koen Kampioen'*. Vrolijk leesboekje dat bij de voetballiefhebbers zeker in de behoefte zal voorzien, AVI-M5. Het verhaal is verdeeld in negen hoofdstukken en verlevendigd met diverse clichématige zwart-witillustraties die weinig aan het verhaal toevoegen. Het einde van het verhaal is verrassend. Achterin informatie over de auteur en zijn boeken. Op het omslag lost hoofdrolspeler Koen een schot. Geschikt voor lezers vanaf ca. 8 jaar.