Het boekenbos : kraak de code!
×
Het boekenbos : kraak de code! Het boekenbos : kraak de code!
Nederlands
2013
Vanaf 9-11 jaar
Tijdens een schoolreisje raken Esther (ik-figuur) en Karima opgesloten in een themapark over boeken. De enige uitweg is het oplossen van een raadsel. Maar er zijn veel hindernissen. Vanaf ca. 10 jaar.
Onderwerp Zoektochten, Lezen
Titel Het boekenbos : kraak de code!
Illustrator John Rabou
Taal Nederlands
Uitgever Rijswijk: De Vier Windstreken, 2013
133 p. : ill.
ISBN 9789051163209

NBD Biblion

D.J. Hoenink
Tijdens een schoolreis raken Karima en Esther weg van de groep. Ze komen terecht in een nog gesloten themapark. Ze ontdekken dat elke attractie met boeken te maken heeft en een speuropdracht bevat, en dat de enige uitweg het oplossen van een woordraadsel lijkt te zijn. Plotseling duikt Rik op, de vervelendste jongen uit de klas. Hulp of lastpost? En wie is toch die enge man die steeds verschijnt? Het karakter van ik-figuur Esther blijft wat vaag. Karima en Rik zijn duidelijkere karakters, al wordt Rik wel erg negatief neergezet. Het gekozen vertelperspectief maakt dit boek meer geschikt voor meisjes. Het didactische element (het belang van lezen en de kennis van genres in de bibliotheek) ligt er soms wat dik bovenop. Het verhaal bevat enkele ongerijmdheden. Bij elke hoofdstuktitel staat een vignet, verder enkele, voor de doelgroep wat kinderachtige, paginagrote potloodillustraties. Uitnodigend kleurenomslag. Vanaf ca. 10 jaar.

Pluizer

Het Boekenbos. Kraak de code!
Hilde de Boeck - 22 januari 2015
De klas van Karima en Esther gaat op schoolreis. Ze gaan naar het Boekenbos, een nieuw attractiepark. Maar het park is helaas gesloten omwille van een stroompanne. Ze gaan dan maar midgetgolf spelen op het terrein ernaast. Wanneer het balletje over het hek gaat, kan Karima de verleiding niet weerstaan om een kijkje te nemen in het Boekenbos. Esther volgt. Dit is het begin van een spannend avontuur. Elke attractie heeft met boeken te maken: de griezelgang, het detectivespoor, het sprookjeshuis, ... En de enige uitweg is de code te kraken: bij elke attractie moeten ze immers een letter proberen te bemachtigen die de sleutel is naar de uitgang. Het bos is verlaten maar de meisjes hebben de indruk dat ze worden achtervolgd. Gelukkig duikt plotseling Rik op. De vervelende jongen uit de klas blijkt aardig mee te vallen en helpt hen te ontnappen. Toch zijn ze bang van de enge figuur die overal opduikt. En wat als ze het bos verlaten? De leerkracht, ouders, en medeleerlingen zullen verschrikkelijk boos zijn. De uitstap werd immers beëindigd omwille van Karima, Esther en Rik.
Het boek is niet echt verrrassend. De schrijfster poogt educatief te zijn. De opdrachten hebben te maken met historische gebeurtenissen en je komt nogal wat boekengenres tegen. Maar of kinderen daardoor meer gaan lezen is de vraag. Het verhaal wordt verteld door Esther, een stil meisje dat graag leest. Haar kennis komt later goed van pas. Het einde is nogal ongeloofwaardig en bovendien moet Rik als straf de school verlaten. Elk hoofdstuk is een attractie in het park. Bij elke titel vind je een symbooltje dat bij het hoofdstuk hoort. Het verhaal zelf wordt geïllustreerd met wat oubollige, paginagrote potloodtekeningen. Het boek heeft mij niet echt geboeid.