Boek
Nederlands
Andere formaten
Toegankelijke formaten:

Mijn eerste griezelgroeiboek : ik lees het zelf!

Hilde Vandermeeren (auteur), Rosemarie De Vos (illustrator)
+1
Mijn eerste griezelgroeiboek : ik lees het zelf!
×
Mijn eerste griezelgroeiboek : ik lees het zelf! Mijn eerste griezelgroeiboek : ik lees het zelf!

Mijn eerste griezelgroeiboek : ik lees het zelf!

Doelgroep:
Vanaf 6-8 jaar
Boek met 24 korte griezelverhalen in oplopend AVI-niveau. AVI-S t/m AVI-M5. Vanaf ca. 6 jaar.
Leesniveau
AVI Start, AVI 1, AVI 2, AVI M3, AVI 3, AVI E3, AVI 4, AVI M4, AVI 5, AVI E4
Titel
Mijn eerste griezelgroeiboek : ik lees het zelf!
Auteur
Hilde Vandermeeren 1970-
Illustrator
Rosemarie De Vos
Taal
Nederlands
Uitgever
Leuven: Davidsfonds/Infodok, 2019 | Andere uitgaven
150 p. : ill.
ISBN
9789059082120 (hardback)

Andere formaten:

Toegankelijke formaten:

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

Een bundel van 24 korte griezelverhalen over heksen, weerwolven, spoken, duivels en geesten. Het zijn bewerkingen van bekende en minder bekende Nederlandse en Vlaamse sagen en volksverhalen. Ze zijn verdeeld over de eerste vijf AVI-leesniveaus, waarbij de eerste vier verhalen strips zijn. De verschillende niveaus worden aangegeven met een gekleurde strook aan de zijkant van iedere pagina. De teksten (lengte van de zinnen, gebruik hoofdletters, moeilijkheidsgraad van de woorden) en de lay-out (bladspiegel en lettergrootte) sluiten aan bij het leesniveau. Het boek ziet er aantrekkelijk uit door de ruime bladspiegel en vele illustraties. De inhoud van sommige verhalen (zoals het afhakken van koppen) lijkt niet bij de beleving en interesse van beginnende lezers te passen. Vanaf ca. 6 jaar.

Mijn eerste griezelgroeiboek

Dit boek begint met een duidelijke inhoudstafel. Hierin vind je de verschillende verhalen en hun leesniveau. De eerste verhalen zijn in stripvorm getekend. Dit is voor eerste lezertjes een aangename manier om te starten. Alle verhaaltjes hebben hetzelfde thema namelijk griezelen. Het is niet eenvoudig om met de beperkte woordenschat een geloofwaardig verhaal te schrijven. De auteur slaagt hier echter goed in. De verschillende niveaus zijn gemakkelijk herkenbaar aan hun specifieke kleur waarin ze zijn gegroepeerd. Bij elk verhaal is de boord in een welbepaalde kleur aangebracht. Hierin staat ook de titel vermeld. Per niveau zijn er telkens vier verhalen. De lay-out is heel verzorgd. Bij elke bladzijde staat een geraamte. Dit benadrukt de sfeer van de griezelverhalen. De verhalen zijn best geloofwaardig en spannend. Elk verhaaltje kan afzonderlijk worden gelezen. Telkens komen er andere personages in voor. Het zijn herwerkte Vlaamse en Nederlandse sagen: de alvermannen, de vliegende …Lees verder

Over Hilde Vandermeeren

CC BY-SA 4.0 - Foto van/door Patrick Rosselle

Hilde Vandermeeren (Waregem, 25 september 1970) is een Vlaamse auteur van kinder- en jeugdboeken en psychologische thrillers. Sinds 2001 publiceerde ze 45 kinder- en jeugdboeken, waarvan diverse werden vertaald in onder andere het Deens, Duits, Koreaans, Chinees, Frans en Spaans. Ze won diverse literaire prijzen, waaronder een Zilveren Griffel, twee Vlag en Wimpels, een Boekenwelp, een White Raven, brons en zilver in de Prijs Letterkunde van de Provincie West-Vlaanderen Kinder- en jeugdliteratuur en de Hercule Poirotprijs.

Biografie

Vandermeeren studeerde psychologie aan de KU Leuven en geeft les in het volwassenenonderwijs.

In 2013 verscheen Als alles duister wordt bij de Nederlandse uitgeverij Q (Singel Uitgeverijen). Ze won daarmee de Knack Hercule Poirot Publieksprijs 2013. Daarna verschenen haar thrillers De toeschouwers (2014), Stille grond (2015) en Scorpio (2016). Stille grond ha…Lees verder op Wikipedia