Boek

Een miljoen biljoen Kerstmannen

Een miljoen biljoen Kerstmannen
×
Een miljoen biljoen Kerstmannen Een miljoen biljoen Kerstmannen
Boek

Een miljoen biljoen Kerstmannen

Nederlands
2021
Vanaf 3-5 jaar
Ooit was er maar één Kerstman. En dat was genoeg, want toen waren er nog niet zoveel mensen. Maar er kwamen steeds meer mensen en de Kerstman kreeg het steeds drukker. Hij wenste dat hij twee Kerstmannen was, of misschien nog wel meer? Prentenboek met grappige, in nai͏̈eve stijl getekende illustraties. Vanaf ca. 4 jaar.
Onderwerp Cadeautjes
Titel Een miljoen biljoen Kerstmannen
Auteur Hiroko Motai
Illustrator Marika Maijala
Taal Nederlands, Engels
Oorspr. taal Engels
Oorspr. titel Million billion Santa Clauses
Uitgever Hasselt: Clavis, 2021
[44] p. : ill.
Aantekening Titel in het Fins en Zweeds: Miljoona biljoona joulu pukkia
ISBN 9789044842104
Plaatsingssuggestie Kerstmis (ZIZO)

NBD Biblion

Elizabeth Kooman
Ooit, lang geleden was er een Kerstman, en dat ging best, want er waren nog niet zo veel mensen. Maar er kwamen meer en meer mensen en de Kerstman kreeg het drukker en drukker. Hij wenste dat hij twee Kerstmannen was… De prenten in krijt hebben een grappig slordig karakter en doen aan kindertekeningen denken. Nu eens vullen de illustraties een spread, dan weer zijn er losse, kleine afbeeldingen, bijvoorbeeld van ontelbaar veel Kerstmanmutsen omdat er wel een miljoen Kerstmannen nodig zijn. De teksten staan er in dikke, zwarte, schreefloze letters over afgedrukt. Dit verhaal geeft een grappig antwoord op het raadsel van de Kerstman. Hoe kan die ene Kerstman overal ter wereld cadeautjes bezorgen? Niet dus, maar dit boek geeft er zo’n draai aan dat geen gelovige voor het hoofd gestoten wordt. Vanaf ca. 4 jaar.

Pluizer

Een miljoen biljoen kerstmannen
Flavie Lindemans - 26 januari 2023

Een miljoen biljoen kerstmannen gaat over het wonderlijke verhaal van de kerstman. De kerstman, zo wil het verhaal, bracht vroeger altijd zijn cadeautjes aan alle kinderen. Maar dat werd steeds moeilijker naarmate er meer kinderen kwamen. Daarom ontdubbelde de kerstman zich: nu waren er plots twee kerstmannen – die elk maar de helft zo groot meer waren. Het werk ging wel twee keer zo snel! Wanneer er echter nog meer kinderen kwamen, beslisten de twee kerstmannen zich nog eens te ontdubbelen: dan waren er vier kerstmannen die maar een kwart zo groot waren als de originele kerstman. En het werk ... dat wordt wel weer een stukje beter verdeeld! Maar al die brave kinderen ... die bleven maar komen. Hoe krijgen de kerstmannen al dat werk uiteindelijk gedaan?



Wat een prachtig boekje! Een lieflijk verhaaltje over de kerstman, met even schattige tekeningen als het verhaal. De potloodtekeningen zijn bijna verslavend om naar te kijken: met een quasi-nonchalante simpliciteit toont de tekenares hoe goed ze haar vak onder de knie heeft. De prenten zijn sprekend en nodigen uit om zelf met een potlood aan de slag te gaan. De winterlandschappen met de kleine kerstmannetjes erin (zoals je ook op de kaft kan zien) zetten de sfeer, en doen je dromen naar de winter en kerst. 



De teksten worden misschien een beetje te weinig belicht wanneer de prenten zo verwarmend zijn, maar beide staan in een symbiose met elkaar: beiden getuigen van vakmanschap om met simpele bewoordingen (of prenten) een poëtische wereld te scheppen die je het gevoel geeft dat je mee met de kleine kerstmannetjes ingesneeuwd geraakt. Alles aan dit boekje nodigt uit om in een warm coconnetje te kruipen, en te genieten van kerst, elkaar en de kracht van eenvoud. Schrijver en tekenaar spreken beiden dezelfde taal, en tillen elkaar naar een hoger niveau: dit boek toont hoe beiden samengaan. 



Een winterboekje om te koesteren!