De stam van de oude eik
×
De stam van de oude eik
Nederlands
2025
Vanaf 6-8 jaar
Mirte en haar broers worden heel klein als ze een magische steen aanraken. Ze leren de Vroentjes kennen, die wonen in een oude boom. Maar de gevaarlijke Dauwsels staan op het punt de Vroentjes aan te vallen... Met illustraties in kleur. Samen lezen vanaf ca. 7 jaar, zelf lezen vanaf ca. 10 jaar.
Titel De stam van de oude eik
Taal Nederlands
Uitgever Kalmthout: Pelckmans, 2025
160 p. : ill.
Aantekening Samenleesboek voor een beginnende lezer samen met een voorlezer
ISBN 9789463837255

NBD Biblion

Bookarang (AI samenvatting)
Een meeslepend samenleesboek over een magische wereld in een boom. Mirte begraaft een schatkist vol snoep bij een oude eik. Als haar broers de schat opgraven, is het snoep verdwenen. In plaats daarvan vinden ze een glimmende blauwe steen. Wanneer ze de steen aanraken, krimpen ze tot de grootte van een grasspriet en ontdekken ze de Vroentjes, een klein volkje met groene haren dat in de oude eik woont. Het leven in de eik lijkt sprookjesachtig, maar de strijdlustige Dauwsels vormen een bedreiging. Het boek is bedoeld om samen te lezen, waarbij de tekst in grotere letters door kinderen zelf gelezen kan worden en de tekst in kleinere letters door een voorlezer. Met een uitgebreide uitleg over voor- en samenlezen achterin het boek, met tips voor ouders die voorlezen zelf moeilijk vinden. Sfeervol en met vaart geschreven. Met losjes getekende illustraties in kleur. Samen lezen vanaf ca. 7 jaar, zelf lezen vanaf ca. 10 jaar. Isabelle Gielen is een Belgische schrijver. Ze schreef vele boeken. Het boek is beschikbaar als Daisy-luisterboek en audioboek.

Pluizer

De stam van de oude eik
Tinne Geuens - 29 oktober 2025

De stam van de oude eik is een leuk samenleesboek van Isabelle Gielen. Het concept is simpel: als ouder lees je de kleine letters voor terwijl de grotere letters gelezen worden door je kind. Het is gericht op kinderen uit heel de lagere school. Dit wil zeggen dat kinderen vanaf ongeveer zeven jaar de grotere letters wel kunnen lezen. Richtleeftijd om het boek volledig zelfstandig te lezen is tien jaar. Beide manieren om het boek te lezen zijn leuk. Toch is het vooral de mogelijkheid dat jongere kinderen ook een spannend verhaal kunnen lezen wat dit boek zo bijzonder maakt. Op die manier geraakt je zevenjarige ook door een dikker boek heen, wat toch een andere spanningsboog heeft als de dunne AVI-boekjes.



In het boek ontmoeten Mirte en haar broers op vakantie verschillende kleine fantasiewezentjes die ze moeten helpen. Daarvoor worden ze zelf ook piepklein. En dat levert grappige en spannende avonturen op. In het boek gebeuren er heel onverwachte dingen die samen zorgen voor een leuk verhaal. Het boek is nogal filmisch geschreven, en loopt over van de ene situatie naar de andere. Daardoor is er weinig diepgang. Een gemiste kans om de jonge lezer kennis te laten maken met de schoonheid en gelaagdheid die boeken kunnen bieden. Dit maakt het misschien ook wel gewoon laagdrempelig voor sommige lezers. Ook de tekeningen in kleur van Martijn van der Wateren zullen de jonge lezer vast aanspreken.