Braille
Nederlands

Logboek van Bram Botermans

Jeff Kinney (auteur)
+1
Logboek van Bram Botermans
×
Logboek van Bram Botermans Logboek van Bram Botermans

Logboek van Bram Botermans

In de reeks:
Doelgroep:
Vanaf 9-11 jaar
Genre:
Bram Botermans worstelt zich een weg door zijn puberteit. Volwassen worden is geen gemakkelijke klus: op school moet Bram zich staande proberen te houden tussen de brugpiepers en de uit de kluiten gewassen jongens die zich al scheren. Thuis moet hij opboksen tegen zijn vervelende broer. Op een dag krijgt hij van zijn moeder een dagboek. Bram vindt dagboeken echte meisjesdingen. Toch besluit hij om
Onderwerp
Opgroeien, Schoolleven
Titel
Logboek van Bram Botermans
Auteur
Jeff Kinney
Taal
Nederlands
Oorspr. taal
Engels
Oorspr. titel
Diary of a wimpy kid
Distributeur
Brussel: Luisterpunt, 2011
5 banden
Oorspr. uitgever
De Fontein
Aantekening
Gemaakt in Nederland

Andere formaten:

Toegankelijke formaten:

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

Logboek met de belevenissen van brugklasser Bram Botermans die er alles voor over heeft om geen loser te worden op zijn nieuwe school. Obstakels als een pesterige oudere broer, verstandige ouders, houterige vriend Theo en slungelige sukkels om hem heen maken het leven soms knap lastig. Met een grote dosis zelfoverschatting en een overdosis mislukte plannen en acties slaat de hoofdpersoon zich door het eerste schooljaar heen. De auteur weet zowel qua stijl als inhoud de prepubergedachten van Bram goed en pakkend te beschrijven. Zo begint de jongen al direct te melden dat dit vooral zijn moeders idee was en dat hij niet van plan is om gevoelens te gaan opschrijven. Hoewel Brams avonturen de lezer niet doen schaterlachen, verschijnt er altijd wel een glimlach (van herkenning) op het gezicht. Het logboek is met stift op lijntjespapier geschreven, waarbij het aantal woorden per pagina altijd laag blijft. Gemiddeld ruim een derde van de bladspiegel wordt gebruikt voor de bijpassende en eenv…Lees verder

Over Jeff Kinney

CC BY-SA 2.0 - Foto van/door Gary Dunaier

Jeffrey Kinney (Fort Washington, 19 februari 1971) is een Amerikaanse programmeur van computerspellen, striptekenaar, producer en schrijver van kinderboeken. Hij heeft onder andere de serie Het leven van een loser (Diary of a Wimpy Kid) geschreven.

Biografie

Jeff Kinney doorliep zijn middelbareschoolopleiding in Forestville. Vanaf begin jaren negentig studeerde hij aan de Universiteit van Maryland. In deze periode schreef hij de strip Igdoof die in de krant van de campus verscheen. Vanaf dat moment wist hij dat hij schrijver wilde worden. Hij werkt tegenwoordig als programmeur en ontwerper van online computerspellen. Hij heeft ook de website Poptropica gemaakt. Zijn bekendste werk is Het leven van een loser.., een boekenserie die uit elf delen bestaat.

Bibliografie