An abundance of Katherines

John Green (auteur)

An abundance of Katherines

Doelgroep:
Vanaf 15 jaar
Genre:
Colin is voor de negentiende keer gedumpt door een meisje dat Katherine heet. Hij onderneemt een 'roadtrip' die eindigt in het gehucht Gutshot. Daar ontdekt Colin de waarheid over de liefde en de negentien Katherines. Vanaf ca. 15 jaar.
Titel
An abundance of Katherines
Auteur
John Green 1977-
Taal
Engels
Uitgever
London: Penguin Books, [2018] | Andere uitgaven
225 p.
ISBN
9780141346090 (paperback)

Andere formaten:

Andere talen:

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

Met nerdy Colin Singleton uit Chicago lijkt iets merkwaardigs aan de hand te zijn: hij werd in zijn jonge leven (net van de middelbare school af) 19 keer afgewezen, of eigenlijk gedumpt, door een meisje en al die meisjes heetten Katherine. Nu ook weer, en hij zag het wéér niet aankomen. Daarom verzint hij een wiskundige formule om voortaan zijn 'relatienoodlot' te slim af te zijn. Of het hem lukt, de formule sluitend te krijgen, houdt hem de rest van deze jeugdroman bezig. Ondertussen krijgt hij, haast ongemerkt, een glimp van het echte leven te zien. John Green, bekend van de site 'vlogbrothers' en de meerdere boeken voor jongeren, draagt met deze al uit 2006 stammende roman bij aan de emancipatie van de nerd, door een idee te geven van wat zich afspeelt in het hoofd van een jongeman met een scherp verstand, maar onvoldoende weerbaarheid en levenservaring. Meermalen onderscheiden. Het verhaal is wel omschreven als 'High Fidelity' (Hornby) voor jongeren. O.a. door de flirt met wetensc…Lees verder

Over John Green

CC BY-SA 2.0 - Foto van/door Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America

John Michael Green (Indianapolis, 24 augustus 1977) is een Amerikaans schrijver en vlogger.

Levensloop

Green ging op zestienjarige leeftijd naar een kostschool in Birmingham (Alabama). Hij studeerde Engels en godsdienstwetenschappen en besloot dat hij priester wilde worden in de Anglicaanse Kerk. Hij werkte enkele maanden als aalmoezenier in een kinderziekenhuis in Ohio, waar hij veel kinderen zag sterven. Daar besloot hij dat hij een boek wilde schrijven over mensen die moeten leren leven met de dood van iemand die ze liefhadden. Green recenseerde voor Booklist en maakte radioprogramma's, voordat hij zich fulltime richtte op het schrijven van boeken. Green woont in Indianapolis. In 2011 bracht hij via het Nederlands Letterenfonds twee maanden in Amsterdam door om zijn boek The Fault in Our Stars af te schrijven.

Green is tevens bekend van een internetproject op YouTube waarin hij met zijn broer Hank Green het geh…Lees verder op Wikipedia