Boek
Engels

The fall of Númenor and other tales from the Second Age of Middle-Earth

J.R.R. Tolkien (auteur), Alan Lee (illustrator), Brian Sibley (redacteur)

The fall of Númenor and other tales from the Second Age of Middle-Earth

De opkomst en ondergang van het eilandkoninkrijk Númenor waarvan de afstammelingen komen uit de Eerste Era.
Titel
The fall of Númenor and other tales from the Second Age of Middle-Earth / J.R.R. Tolkien ; edited by Brian Sibley ; compiled by Christopher Tolkien
Auteur
J.R.R. Tolkien
Illustrator
Alan Lee
Redacteur
Brian Sibley
Samensteller
Christopher Tolkien
Taal
Engels
Uitgever
London: HarperCollins, 2022
XXXI, 296 p. : ill.
Aantekening
De verhalen zijn verzameld uit The Lord of the Rings, The Silmarillion, Unfinished tales, volumes from The History of Middle-earth, and other sources
ISBN
9780008537838 (hardback)
Andere talen:

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

Dit boek behandelt de periode van de Tweede Era van Midden-Aarde die ook te zien was in de populaire tv-serie 'The Rings of Power'. Centraal staat de opkomst en ondergang van het eilandkoninkrijk Númenor waarvan de afstammelingen komen uit de Eerste Era. Het is niet één samenhangend verhaal maar bevat fragmenten uit andere boeken die hier chronologisch geplaatst zijn maar met soms een groot tijdverloop. Het verhaal van Aldarion, zesde koning van Númenor, en Erendis neemt een kwart van het boek in maar is in de hele saga van ondergeschikt belang. Het belang van dit boek ligt in het feit dat je 10 andere Tolkienboeken moet lezen om deze periode te kunnen begrijpen. Als je het boek De Silmarillion leest voor de Eerste Era, dit boek voor de Tweede Era en De Hobbit/In de ban van de Ring voor de Derde Era. Niet alles van de Tweede Era is hier meegenomen maar er zijn verwijzingen naar andere boeken. De zwart-wit en kleurenillustraties brengen heel goed dat Tolkien-gevoel naar voren.

Over J.R.R. Tolkien

John Ronald Reuel Tolkien (Bloemfontein, Oranje Vrijstaat, 3 januari 1892 – Bournemouth, Verenigd Koninkrijk, 2 september 1973) was een Engelse filoloog, dichter en hoogleraar in de Engelse taal- en letterkunde. Hij werd vooral bekend als de schrijver van De Hobbit, In de ban van de ring en De Silmarillion, waarmee hij de vader van de moderne fantasy-literatuur werd.

Tolkien was van 1925 tot 1945 hoogleraar Angelsaksische taal aan de Universiteit van Oxford en van 1945 tot 1959 hoogleraar Engelse taal en literatuur aan het Merton College. Hij was een goede vriend van C.S. Lewis, een medelid van de informele literaire discussiegroep The Inklings. Op 28 maart 1972 werd Tolkien door koningin Elizabeth II benoemd tot commandeur in de Orde van het Britse Rijk.

Na Tolkiens dood publiceerde zijn zoon Christopher diverse werken van zijn vader en ook diens aantekeningen en onvoltooide verhalen. Zo verscheen in 1977 De Silmarillion, waaraan Tol…Lees verder op Wikipedia