Twee vrouwen proberen tijdens de Tweede Wereldoorlog te overleven in de Champagnestreek; in 2019 gaat een vrouw op zoek naar haar roots in diezelfde streek.
Titel
Een dichtbij verleden
Auteur
Kristin Harmel
Vertaler
Monique Eggermont
Verteller
Chris Vandewynkel  (inlezer)
Taal
Nederlands
Oorspr. taal
Engels
Oorspr. titel
The winemaker's wife
Distributeur
Brussel: Luisterpunt, 2020
1 cd
Speelduur
12:25
Oorspr. uitgever
Boekerij
Aantekening
Vlaamse stem Stem: Vrouw

Andere formaten:

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

Inès, gehuwd met het hoofd van een champagnehuis, en Céline, de Joodse vrouw van de wijnmeester, proberen tijdens de Tweede Wereldoorlog het bedrijf draaiende te houden. Zij en hun echtgenoten hebben echter een andere kijk op de oorlog en dit stelt hen voor moeilijke en emotionele keuzes, die de rest van hun leven zullen bepalen. In 2019 wordt Liv na een moeilijke scheiding vanuit New York door haar Franse grootmoeder meegenomen naar de Champagnestreek, waar ze een aantal familiegeheimen blootlegt. Het verhaal wordt verteld vanuit het perspectief van de drie hoofpersonages, waarbij heden en verleden elkaar afwisselen. Stap voor stap worden de connecties tussen beide verhalen steeds duidelijkelijker. In deze historische oorlogsroman laat Kristin Harmel (1979) de lezer kennismaken met de woelige geschiedenis van de Franse Champagnestreek. Meeslepend historisch verhaal met een vleugje romantiek voor de lezers van Jenna Blum en Kirstin Hannah.

Suggesties