Boek
Nederlands

Naar zee!

Lieneke Dijkzeul (auteur), Claudia Verhelst (illustrator)
Wiet gaat naar zee. Poes kan niet mee. Pip woont aan zee. Dat is leuk. Maar Wiet mist poes. Vanaf ca. 6 jaar.
Onderwerp
Vakantie
Leesniveau
AVI 1, AVI M3
Titel
Naar zee!
Auteur
Lieneke Dijkzeul
Illustrator
Claudia Verhelst
Taal
Nederlands
Editie
1
Uitgever
Tilburg: Zwijsen, 2014
[28] p. : ill.
ISBN
9789048717699 (hardback)

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

Wiet gaat met haar ouders een week naar zee. Maar poes kan helaas niet mee. Het vakantiehuis staat bovenop het duin. De volgende dag neemt Wiet een duik in zee en speelt op het strand. Ze bouwt een kasteel van zand. Dan ontmoet ze Pip. Wiet plaagt Pip met zijn naam. Pip wordt daar erg boos over. Ze krijgt een koekje van eigen deeg. Maar de vrede wordt snel gesloten. Pip en Wiet trekken samen op met elkaar. Dan begint Wiet poes toch wel te missen en als ze weer naar huis gaan mist Wiet Pip weer erg. Mama weet daarvoor een oplossing. Dit boekje in een serie voor het aanvankelijk lezen heeft een niveau AVI-M3 voor lezers medio groep drie primair onderwijs. De tekst is gezet in een schreefloze letter, loopt niet in enjambement door over de regel en volstaat met woorden van het type mkm, mkm met dubbelklanken als ui, aa, oo, ee, ie en oe en mkmm-woorden. De zonnige illustraties met een wat cartoonesk karakter laten voorvalletjes uit de tekst zien. Boekje uit de serie ‘Maan roos vis’, waari…Lees verder

Over Lieneke Dijkzeul

Lieneke Dijkzeul (Sneek, 7 maart 1950) is een Nederlandse schrijfster van kinderboeken en volwassenenliteratuur.

Biografie

Na haar jeugd verhuisde ze naar Amsterdam, nabij Schiphol en tegenwoordig woont ze in Culemborg. Ze was actief als beroepskeuzetester voordat ze begon met schrijven na de geboorte van haar dochter (1979). Ze schreef korte verhalen voor de Donald Duck, de Taptoe en de Okki.

In 1990 schreef ze haar eerste jeugdboek, Houd je taai. Daarna schreef ze nog meer boeken, voornamelijk jeugdromans. Het onderwerp in haar boeken is vooral eenzaamheid, naar eigen zeggen "omdat ieder mens hier eens in zijn leven mee in aanraking komt".

Sinds 2006 schrijft ze ook boeken voor volwassenen. In dat jaar verscheen haar debuutthriller De stille zonde, die zowel door het publiek als in recensies goed werd ontvangen. De in 2007 uitgegeven literaire thriller Koude lente werd geno…Lees verder op Wikipedia