Boek
Nederlands
Andere formaten
Toegankelijke formaten:

We moeten je iets vertellen

Marlies Slegers (auteur)
+1
We moeten je iets vertellen
×
We moeten je iets vertellen We moeten je iets vertellen

We moeten je iets vertellen

Doelgroep:
Vanaf 9-11 jaar
Wanneer de ouders van Hazel (13, ik-persoon) gaan scheiden, sturen ze haar naar het eiland waar haar dementerende oma woont. Hazel ontdekt een familiegeheim en krijgt een stel bonte eilandvrienden. Vanaf ca. 10 jaar.
Onderwerp
Ouders, Echtscheiding
Titel
We moeten je iets vertellen
Auteur
Marlies Slegers
Taal
Nederlands
Uitgever
Amsterdam: Uitgeverij Luitingh-Sijthoff, © 2023
268 p.
ISBN
9789021031798 (hardback)

Andere formaten:

Toegankelijke formaten:

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

Een jeugdboek over loslaten, acceptatie en liefde. De 13-jarige Hazel, wiens ouders gaan scheiden, wordt in de zomer naar haar dementerende oma gestuurd. Oma woont op een eiland. Terwijl Hazel het huis van oma opruimt, vindt ze in een doos van haar vader een aantal geheime brieven van haar opa. Ook leert ze de dromerige Kean en zijn bijzondere neef Raaf kennen. Samen met oma’s blinde hond, Vincent, verkennen ze het eiland. Hazel leert dat het niet aan haar is om haar ouders bijeen te houden. Vlot en lichtvoetig geschreven. Met een enkele gekleurde illustraties. Geschikt voor lezers vanaf ca. 10 jaar. Marlies Slegers (Ulvenhout, 1965) is een Nederlandse schrijver. Ze schreef eerder onder meer ‘Briefjes voor Pelle’.

We moeten je iets vertellen

Haas vertelt haar verhaal. Een niet zo fijn verhaal. Want Haas haar ouders gaan scheiden. En ze snapt niet waarom. Haas is ervan overtuigd dat als ze de reden ontdekt, ze hen terug kan verenigen. Als ze er voor kan zorgen dat haar ouders elkaar weer graag zien, komt alles goed. Want liefde overwint alles. Toch?

Het is net zomer, normaal ging Haas met haar broertje, grote zus en ouders gezellig op vakantie. Nu zal die vakantie er voor iedereen helemaal anders uitzien. Vader gaat boven zijn boekenwinkel wonen, moeder gaat naar haar vriendin in Zwitserland, zus gaat met haar vriendinnen op stap, broer mag met een vriendje op vakantie. En Haas, die wordt naar haar grootmoeder gestuurd. Die woont op een afgelegen eiland waar niets te zien is. Dat ziet Haas niet echt zitten, maar een keuze heeft ze niet. 



Het is een kunst om zo innemend en echt te kunnen schrijven. En dat kan Marlies Slegers, en heeft ze nu nogmaals bewezen. Het verhaal belicht vooral de geda…Lees verder

Over Marlies Slegers

CC BY 3.0 - Foto van/door whyilovethisbook

Marlies Slegers (1965) is een Nederlands schrijfster uit Ulvenhout.

Biografie

Slegers woonde tien jaar in Indonesië. Ze volgde de schrijfschool Script in Amsterdam voordat ze begon met het schrijven van kinderboeken.

Boeken

Als auteur

  • Lotjes Diejaabeetus
  • Tims Grootste avontuur
  • Het limonadevliegtuig
  • De minimalistraler
  • Dubbel avontuur
  • 'vertrouw me maar:'Webcams, vriendjes en andere r@mpen
  • Ringtones, ouders en andere r@mpen
  • Hockeyteam De Sterren
  • Hockeyteam De Sterren - Toptalent Gezocht!
  • Hockeyteam De Sterren - Het team-uitje
  • Hockeyteam De Sterren - Gaan voor Goud
  • Hockeyteam De Sterren - Nieuwe uitdagingen
  • I Love Liv
  • Lees verder op Wikipedia