Meneer Macaroni gaat picknicken
×
Meneer Macaroni gaat picknicken Meneer Macaroni gaat picknicken
Nederlands
2015
Vanaf 3-5 jaar
Op een mooie zomermorgen wil meneer Macaroni gaan picknicken met zijn dierenvrienden. Maar het zoeken van een picknickplek die voor alle dieren geschikt is, blijkt nog niet zo eenvoudig. Prentenboek met sfeervolle kleurenillustraties. Vanaf ca. 4 jaar.
Titel Meneer Macaroni gaat picknicken
Illustrator Max Velthuijs
Auteur Jocelyn Wild
Vertaler Ineke Ris
Taal Nederlands
Uitgever Amsterdam: Leopold, 2015
[28] p. : ill.
Aantekening Tien jaar na het overlijden van Max Velthuijs verschijnt dit prentenboek over een man die met zijn (dieren)vrienden gaat picknicken. Het boek werd nooit eerder in België of Nederland uitgegeven. Het werd wél in Frankrijk uitgegeven, in 1987, in een reeks van vakantieboeken. De illustraties van dit boek werden teruggevonden in het Max Velthuijs-archief in het Letterkundig Museum in Den Haag.
ISBN 9789025868130
Plaatsingssuggestie Vakantie (ZIZO)

NBD Biblion

Ria Scholten-Boswerger
Op een mooie zonnige morgen wil meneer Macaroni gaan picknicken met zijn dierenvrienden. Na de nodige voorbereidingen wordt er een plek gezocht. Maar wat voor de Krokodil-tweeling een prachtige plek is, is voor Kat niet goed. Wat voor Kat goed is, is voor Olifant weer niet geschikt. Als er eindelijk een geschikte plek gevonden is, regent het. Ze mogen schuilen in het paleis van de jarige koning, die zich heel alleen voelt, omdat zijn gasten de waterpokken hebben. Iedereen geniet er van een feest met een heerlijke maaltijd. Voldaan gaan de vrienden daarna naar huis, waar ze erachter komen, dat ze allemaal de waterpokken hebben opgelopen. Sfeervol prentenboek in de overbekende eenvoudige Max Velthuijs-tekenstijl met zachte contourlijnen en heldere kleuren waterverf. De mooie grote expressieve tekeningen van de bekende vermenselijkte dieren werden na de dood van de illustrator in 2005 gevonden in het Max Velthuijs-archief in het Letterkundig Museum. De auteur maakte daarbij dit prachtige eenvoudig vertelde verhaaltje, met veel dialoog, over vriendschap, verschillen en overeenkomsten. Vanaf ca. 4 jaar.

Pluizer

Meneer Macaroni gaat picknicken
Hilde de Boeck - 01 september 2015

Macaroni is uitvinder. Hij heeft vandaag echter geen zin in uitvinden. Hij voorspelt dat het prachtig weer wordt en wil picknicken. Wanneer hij samen met z'n vrienden wil vertrekken, wil de auto niet starten. Ze moeten picknicken in de tuin. Zebra is boos, geeft de auto een schop en plots begint de motor te draaien. Ze zoeken een goede plaats maar altijd is er wel een dier dat een betere plek wil zoeken. De vijver vindt Kat maar niks, de zandvlakte is te warm voor de Olifant, het bos vindt iedereen prima, tot het begint te regenen. Ze rijden verder tot aan een huis waar ze kunnen schuilen. Dit blijkt een heus kasteel te zijn waar bovendien het feest voor de jarige koning niet kan doorgaan omdat iedereen waterpokken heeft. Wat hebben ze geluk ... Wanneer ze thuis komen, blijkt echter dat ze nu ook allemaal waterpokken hebben.

Dit prentenboek is niet eerder in Nederland uitgegeven. Het werd gemaakt met illustraties die in het archief van het Letterkundig Museum gevonden werden. De typische tekeningen zijn heel herkenbaar. Het verhaal is eenvoudig. De dag zit vol tegenslagen tot er een onverwachte ommekeer volgt. De tekeningen nemen telkens een volledige pagina in beslag. De korte tekst staat er tussen. Het thema is heel herkenbaar voor peuters.