Boek
Nederlands
Andere formaten
Toegankelijke formaten:

Diep in het woud : verzamelde verhalen van Ovidius

Michael De Cock (auteur), Gerda Dendooven (illustrator), Publius Ovidius Naso (naar het werk van)
In het allerlaatste dorp, waar de wereld eindigt, schrijft Naso elke dag een nieuw verhaal. Hij schrijft over koning Midas die ezelsoren krijgt en over de onvoorzichtige jager Actaeon die door Diana in een hert wordt veranderd.
Titel
Diep in het woud : verzamelde verhalen van Ovidius
Auteur
Michael De Cock
Illustrator
Gerda Dendooven
Naar het werk van
Publius Ovidius Naso
Taal
Nederlands
Uitgever
Leuven: Davidsfonds /Infodok, 2011 | Andere uitgaven
165 p. : ill. + cd
ISBN
9789059083929 (hardback)

Andere formaten:

Toegankelijke formaten:

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

In het boek 'De Metamorfosen' van Ovidius staan gedaanteverwisselingen en Griekse mythen centraal. Een aantal van die verhalen vinden we in dit boek in een bewerking terug, zoals het wereldberoemde verhaal van Orpheus en Eurydice of het verhaal van Narcissus die alleen van zijn eigen spiegelbeeld kon houden. En wat te denken van Daphne die zichzelf zo lelijk vond dat ze zich van haar eigen lichaam wilde bevrijden en uiteindelijk in een laurierboom veranderde. Al deze verhalen zijn verweven met de geschiedenis van Ovidius zelf, die, zoals hij ons zelf wilde doen geloven, door de keizer weggestuurd werd uit Rome en in Tomis aan de Zwarte Zee moest gaan wonen. De teksten in royale druk zijn prettig leesbaar en voorzien van paginagrote illustraties in enige felle kleuren. Datzelfde geldt voor het omslag van het boek. Achterin vinden we een namenlijst. Op de bijbehorende cd wordt een aantal verhalen naverteld, dat ook als hoorspel kan worden nagespeeld. Op de cd is duidelijk hoorbaar dat d…Lees verder

Diep in het woud

De auteur herwerkt in dit jeugdboek een vijftiental verhalen uit de ‘Metamorfosen’ van Publius Ovidius Naso. Op het einde veranderen de personages vaak in een dier, een plant of een sterrenbeeld. Ontroerend is de liefdesstory van Pyramus en Thisbe en van Orpheus en Eurydice. Gruwelijk klinkt het relaas van de zussen Procne en Philomela, die als zwaluw en nachtegaal eindigen. De kinderen maken ook kennis met de domme koning Midas en de eeuwig verliefde god Apollo. De lotgevallen van de personages worden verweven met het ongelukkige einde van de dichter, die door Augustus werd verbannen naar het uiteinde van het keizerrijk. Deze verhalen liggen aan de basis van onze westerse cultuur en hebben veel invloed gehad op de beeldende kunsten. Achterin volgt een namenlijst in Latijnse transcriptie. Zoals bij de twee vorige boeken hoort bij dit deel een cd met hoorspel en muziek. Foutjes: tulpen (p. 92, onbekend in Griekenland), moerbijboom (p. 88, moerbeiboom), cypres (p. 76, cipres). Ovidiu…Lees verder

Over Michael De Cock

CC BY 3.0 - Foto van/door Paul Van Welden

Michael De Cock (Mortsel, 25 december 1972) is een Vlaamse acteur en theatermaker. Daarnaast is hij actief als schrijver, vertaler en regisseur. Hij werd bekend met zijn rol als Kristoff Verbist in Thuis, die hij speelde van 1997 tot 2001.

Hij speelde ook nog gastrollen in onder andere Flikken (Olivier Cools & Jan, de echtgenoot van Emma Boon), Sedes & Belli, Spoed en Witse. Hij had ook een gastrol in de politieserie Aspe

In 2006 werd Michaël De Cock directeur van theatergezelschap 't Arsenaal in Mechelen. In 2015 behaalde hij voor Veldslag om een hart een Boekenleeuw.

In september 2016 volgde hij Jan Goossens op als hoofd van de Koninklijke Vlaamse Schouwburg in Brussel. Hij wordt ook de voorzitter van filmfestival MOOOV na de editie van 2015.

In 2016 speelde hij een van de hoofdrollen in fictieserie De 16.

Suggesties