James is z'n mens kwijt
×
James is z'n mens kwijt
Nederlands
© 2021
Vanaf 3-5 jaar
Hond James vertelt in ik-vorm hoe hij op een dag zijn baasje Tim kwijtraakt. Zullen ze elkaar weer terugvinden? Grappig prentenboek met vrolijke kleurenillustraties en tekst op rijm. Vanaf ca. 4 jaar.
Onderwerp Verdwalen
Titel James is z'n mens kwijt / geschreven en geïllustreerd door Rob Biddulph
Auteur Rob Biddulph
Vertaler Denise Bos
Taal Nederlands, Engels
Oorspr. taal Engels
Oorspr. titel Dog gone
Uitgever Amersfoort: Flamingo, © 2021
32 p. : ill.
ISBN 9789045326399
Plaatsingssuggestie Humor (ZIZO)

NBD Biblion

Drs. A. ten Bruggencate
James van Mopshoven is een hond die in de ik-vorm vertelt waar hij woont, over zijn speelgoed en over zijn 'huismens' Tim. James is heel tevreden over Tim. Als ze gaan wandelen, komen ze allerlei dieren tegen maar ook het griezelige schuurtje waar een enge trol in woont. Tijdens een regenbui raken James en Tim elkaar kwijt. De moedige James stapt uiteindelijk de enge schuur in, maar in plaats van een gevaarlijke trol blijkt er een lieve mijnheer met een scootmobiel te wonen. Hij zorgt ervoor dat ze elkaar weer vinden. Prentenboek met grote kleurige en grappige illustraties in een strakke, platte stijl. Ze zijn gedrukt op glanzend papier en bieden veel kijkplezier. Er zijn terugkerende details in te ontdekken, vooral op de laatste twee pagina’s valt veel te zien. De illustraties en het verhaal van de enge schuur met inwoner zijn spannend, maar goed gedoseerd voor de beoogde leeftijdsgroep. De weinige tekst is op rijm. Grappig is de omgekeerde rol waarin de hond de eigenaar is van zijn mens. De auteur/illustrator, die eerder o.a. het prentenboek ‘Vreemde eend in de bijt’* maakte, begon tijdens de coronapandemie met zeer succesvolle online tekenworkshops voor kinderen, #drawwithrob, op Instagram en YouTube. Vertaling van 'Dog gone'** (2020). Vanaf ca. 4 jaar.

Pluizer

James is z'n mens kwijt
Elke Verhulst - 05 juli 2022

Dit is een vrij amusant verhaal verteld vanuit het perspectief van James. James is een jonge mopshond en heeft een huismens, Tim. Ze zijn de beste maatjes en gaan dagelijks op stap in het park. Maar dan geraakt James tijdens een onweer zijn mens kwijt. 



Het is een leuk verhaal en alleen al het feit van het vertelperspectief van James creëert veel humoristische vertelmomenten. Zo vertelt James dat Tim heel makkelijk is, hij is netjes en houdt wel van een grapje. En James is ook degene die Tim aanlijnt. Fijn om het leven eens vanuit de ogen van een hond te zien. Buiten het amusante zitten er ook boodschappen in het verhaal verwerkt. Zorgen voor elkaar, maar ook: vriendelijkheid kom je op de gekste plekken tegen. Zaken die ik ten alle tijden heel waardevol vind om mee te geven aan onze kinderen. 



De prenten zijn kleurrijk en speels. Heel aantrekkelijk om met kinderen naar te kijken. Er zit rijm in de tekst verwerkt, maar die kon mij niet echt bekoren. Bijvoorbeeld: aangekomen – zomer. Het kwam soms vergezocht over. Gelukkig maken de prenten veel goed. De laatste prent is nog wel de leukste. Je ziet allemaal soorten honden met hun huismens. Een plezier om samen met je kleuter te bekijken.



Het boek is van Engelse oorsprong. Dat verklaart het feit dat je ook The Queen met haar Corgi's zal spotten. Heel het verhaal voelt ook heel Engels aan. De prenten, de naam James … Al heet de hond in de oorspronkelijke versie Teddy, en is de titel van het boek: Dog gone (wel met als subtitel op de kaft: The day I lost my human). 



Voor diegene die van de auteur het vorige boek, Vreemde hond in de bijt, hebben genoten: zoek en vind de vrolijke honden van die kaft!



Een jammer feitje: er zaten een aantal zoekopdrachten in het boek. Echter, die staan op de pagina waar je ook de info zoals uitgeverij, vertaling ... terugvindt. Niet echt een pagina die de doorsnee voorlezer zal lezen, en dus zal dit leuke extraatje vaak verloren gaan.