Boek
Nederlands
Andere formaten
Toegankelijke formaten:

Het tegenovergestelde van dood

Roberto Saviano (auteur), Karoline Sabbatino-Heybroek (vertaler), Elke Parsa (vertaler)
Twee verhalen over de verwoestende invloed van oorlog en georganiseerde misdaad op jonge levens.
Titel
Het tegenovergestelde van dood
Auteur
Roberto Saviano
Vertaler
Karoline Sabbatino-Heybroek Elke Parsa
Taal
Nederlands
Oorspr. taal
Italiaans
Oorspr. titel
Il contrario della morte
Editie
1
Uitgever
Amsterdam: Lebowski, 2009
62 p.
ISBN
9789048803019 (hardback)

Andere formaten:

Toegankelijke formaten:

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

De Italiaanse journalist en schrijver (1979) werd beroemd door “Camorra”, een semi-documentaire roman over de Napolitaanse maffia, de camorra. Omdat Saviano met zijn boek de omertà of zwijgplicht overtrad, leeft hij nu ondergedoken. Het wereldwijde succes van “Gomorra” vroeg om een vervolg. Zijn nieuwe boek bevat alvast twee korte stukjes, even aangrijpend en beklemmend, maar ook strijdbaar als de roman. Het eerste vertelt het verhaal van een jongeman die kiest voor de vredesmissie in Afghanistan. In Campanië, de streek rond Napels, is de werkloosheid heel hoog. Veel jongelui kiezen dan voor een risicovolle, maar goedbetaalde job bij het leger. Zijn zeventienjarige verloofde Maria verneemt later het nieuws van zijn dood: hij is met een camion op een mijn gereden. Vol onbegrip probeert ze de harde realiteit te aanvaarden en te verwerken. In het tweede verhaal wordt verteld hoe enkele jongeren in een klein dorp vermoord worden door camorristen. In beide verhalen is de liefde nadrukkelij…Lees verder

Over Roberto Saviano

CC BY-SA 4.0 - Foto van/door Martin Kraft

Roberto Saviano (Napels, 22 september 1979) is een Italiaanse journalist en publicist.

In zijn boek Gomorra combineert hij het journalistieke verslag met literatuur en vertelt hij over de economische heerschappij van de Camorra, de Napolitaanse maffia. Ook zijn essays en artikelen gaan over de Camorra en de georganiseerde misdaad in het algemeen.

Saviano heeft filosofie gestudeerd aan de Universiteit van Napels Federico II. Hij maakt deel uit van de groep onderzoekers van het Osservatorio sulla Camorra en werkt voor het weekblad l'Espresso. Zijn verhalen en reportages verschenen onder meer in Nuovi Argomenti, Lo Straniero en Nazione Indiana.

In 2006 ontving hij voor zijn boek Gomorra, dat inmiddels in twintig talen is vertaald, de Premio Viareggio, de Premio Giancarlo Siani en de Premio Stephen Dedalus. Het boek werd in korte tijd een hype in Italië. Saviano ontving als gevolg hiervan dreigbrieven en zwijgende telefoontjes en was uiteindeli…Lees verder op Wikipedia