Strip
Nederlands

De belofte. New York

Stephen Desberg (scenarist), Griffo (illustrator)
In het Amerika van de jaren 1950 gaat het Jay Sherman voor de wind. Als zoon van een clochard maakte hij een steile klim op de maatschappelijke ladder. De selfmade man is nu een succesvol zakenman. Zijn zoon Robert is presidentskandidaat en maakt een goede kans om het tot in het witte huis te schoppen... Maar dan verknalt een kogel het succesverhaal van de Shermans. Het telefoontje dat Jaykrijgt,
Onderwerp
American dream
Titel
De belofte. New York
Scenarist
Stephen Desberg
Illustrator
Griffo
Taal
Nederlands
Oorspr. taal
Frans
Oorspr. titel
La promesse. New York
Uitgever
Brussel: Le Lombard, 2011 | Andere uitgaven
48 p. : ill.
ISBN
9789055817276 (paperback)

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

Detectivestripverhaal, het eerste deel van de nieuwe serie 'Sherman', met teksten van Stephen Desberg in balloons en tekeningen van Griffo (pseudoniem voor Werner Goelen) in kleur. New York, jaren vijftig van de twintigste eeuw. Jay Sherman heeft een succesvolle carrière als zakenman. Zijn zoon Robert maakt een goede kans de nieuwe president van de Verenigde Staten te worden, tot hij wordt vermoord. Jay onderzoekt, samen met een rechercheur van de FBI, wat er in zijn verleden fout is gegaan. Een spannend, goed getekend stripverhaal.

Over Stephen Desberg

Stephen Desberg (Brussel, 10 september 1954) is een Franstalig Belgisch stripschrijver.

Levensloop

Desberg heeft een Amerikaanse vader en Franse moeder. Zijn ouders leerden elkaar na de bevrijding van de Tweede Wereldoorlog in Parijs kennen. Via zijn grootvader, die een cinema in Cleveland bezat, vond zijn vader werk in België bij Metro-Goldwyn-Mayer.

Vanaf de jaren 70 schrijft Desberg scenario's voor strips voor Will (Baard en Kale), Benn (Mick Mac Adam), Maltaite (421) en Hardy ( Arkel). Zijn eerste strip was De laatste stunt van Baard en Kale, maar scenarist Maurice Tillieux herwerkte het scenario later voor publicatie. Daarna volgen nog andere strips zoals Pantoffel met tekeningen van Raymond Macherot, 421 met Eric Maltaite en Billy the Cat met Stephan Colman. In 1984 bracht hij als zanger vier singles uit. In de jaren 90 volgden nog stripreeksen zoals Kobe de Koe met Johan D…Lees verder op Wikipedia