Boek
Nederlands
Andere formaten
Toegankelijke formaten:

De eerste sleutel

Ulysses Moore (auteur), Iacopo Bruno (illustrator)
+1
De eerste sleutel
×
De eerste sleutel De eerste sleutel
In de reeks:
Doelgroep:
Vanaf 9-11 jaar
Jason en Julia zitten vast in de middeleeuwen. Ze zijn op zoek naar de eerste sleutel waarmee de Tijdsdeuren geopend kunnen worden. Maar ze zijn niet de enigen. Vanaf ca. 10 jaar.
Onderwerp
Mysteries
Titel
De eerste sleutel
Auteur
Ulysses Moore
Illustrator
Iacopo Bruno
Taal
Nederlands
Oorspr. taal
Italiaans
Oorspr. titel
La prima chiave
Uitgever
Mechelen: Baeckens Books, 2009
323 p. : ill.
ISBN
9789078345183

Andere formaten:

Toegankelijke formaten:
Andere talen:

Beschikbaarheid in Vlaamse bibliotheken

Besprekingen

Zesde en laatste deel van de spannende reeks rond de geheimen van Villa Argo*. Deze geheimen worden stapje voor stapje ontraadseld door de nieuwsgierige, 11-jarige broer en zus Jason en Julia, samen met vriendje Rick. Villa Argo te Cornwall is de voormalige woning van Ulysses Moore, avonturier, kenner van geheimschriften, reiziger. In deze laatste aflevering wordt onthuld wie Ulysses Moore is en wie er in het bezit is van De Eerste Sleutel, de sleutel waarmee Tijdsdeuren kunnen worden geopend. Voor wie de verhalen gevolgd heeft, zal dat geen verrassing meer zijn. Jammergenoeg is het laatste deel tegelijkertijd het minste deel van de zes: er worden te veel losse eindjes te detaillistisch en op te zeer onmogelijke manieren aan elkaar geknoopt. Het verhaal is voor het grootste deel geschreven in vlot vertelde hoofdstukken. De taal is raadselachtig en daagt uit tot meepuzzelen. Lezers zullen worden meegesleept door de verwikkelingen, door de vaart van de vertelling en doordat zij zich met…Lees verder

Ulysses Moore. De eerste sleutel

En dan is het eindelijk zover! Al vijf delen lang zoek je naar antwoorden op de vele vragen die Ulysses Moore bij je heeft opgeroepen en dan ligt het er: het zesde en laatste deel uit de reeks dat je die antwoorden zal brengen. Tuurlijk heb je al sinds het vorige deel een donkerbruin vermoeden wie nu eigenlijk Ulysses Moore is en tuurlijk weet je dat die eerste sleutel op alle tijdsdeuren past om naar het verleden te reizen, maar er blijven nog een hoop vragen te beantwoorden. Want wat gebeurt er als de tijdsdeur achter je dichtklapt en je vast blijkt te zitten in een vreemde, niet meteen gastvrije stad? Brengt de bron van de eeuwige jeugd alleen maar vreugde? En wat is eigenlijk de rol van de slechterik van dienst, Oblivia? Pierdomenico Baccalario, de man achter het pseudoniem Ulysses Moore, heeft doorheen de reeks zijn talent getoond om een spannende, raadselachtige en avontuurlijke verhaallijn te construeren. Alleen het afhandelen van de zaak is een gave die hem niet echt gul to…Lees verder

Over Ulysses Moore

Ulysses Moore is een serie kinderboeken geschreven door de Italiaanse schrijver Pierdomenico Baccalario. In Italië zijn de boeken uitgegeven door Il Battelo A Vapore en in België door Baeckens Books. Er zijn dertien boeken waarvan de eerste twaalf zijn vertaald en uitgegeven. Het dertiende boek is al uitgegeven in Italië, maar nog niet vertaald naar het Nederlands. De eerste zes vormen de eerste serie; de tweede reeks omvat het zevende tot en met het twaalfde boek. Het dertiende boek speelt zich af twee jaar na de gebeurtenissen uit de tweede serie en is het begin van de derde serie. Het verhaal speelt zich gedeeltelijk af in deze tijd en gedeeltelijk in het verleden. In deze tijd speelt het zich af in Venetië, een fictief dorpje in Cornwall, Kilmore Cove, en in de Pyreneeën. De plaats Zennor in de boeken bestaat daarentegen wel.

Tussen de verschillende reeksen

In Ulysses Moore 4: Het Eiland Van…Lees verder op Wikipedia