Max Havelaar, of De koffieveilingen der Nederlandsche Handelmaatschappij

Multatuli (author)

In series:
Een Nederlandse bestuursambtenaar in Indie͏̈ komt in conflict met een inlandse vorst.
Title
Author
Multatuli
Uniform title
Max Havelaar, of De koffiveilingen der Nederlandsche Handelmaatschappy
Language
Dutch
Publisher
Amsterdam: Veen, 2008 | Other editions
398 p. : ill.
ISBN
9789020409185

Availability in Flemish libraries

Reviews

Deze uitgave van de ‘Max Havelaar’, de twintigste druk van de editie Stapert-Eggen (de eerste verscheen in 1977), is verlucht met een groot aantal afbeeldingen: negen kleurenlitho’s naar aquarellen van jhr. J.C. Rappard (1824–1898) uit de eerste helft van de jaren tachtig van de 19de eeuw, elk afgedrukt op een dubbele pagina, en meer dan vijftig contemporaine zwart-witfoto’s. Achterin is een alfabetische verklarende woordenlijst opgenomen (p. 375-387) die wordt gevolgd door een lijst van noten (p. 389-398) waarin historische personen en gebeurtenissen, topografische aanduidingen en zinspelingen worden toegelicht. Hoewel de door Annemarie Kets-Vree bezorgde editie in de reeks ‘Nederlandse Klassieken’ (1998) zowel qua betrouwbaarheid van de tekst als qua kwaliteit van de inleiding en de annotaties de voorkeur verdient, is deze prettig geprijsde uitgave zeer geschikt voor een (hernieuwde) kennismaking met het meesterwerk van een van de belangrijkste auteurs uit de Nederlandse literatuurg…Read more

About Multatuli

Eduard Douwes Dekker (2 March 1820 – 19 February 1887), better known by his pen name Multatuli (from Latin multa tulī, "I have suffered much"), was a Dutch writer best known for his satirical novel Max Havelaar (1860), which denounced the abuses of colonialism in the Dutch East Indies (today's Indonesia). He is considered one of the Netherlands' greatest authors.

Family and education

Eduard Douwes Dekker was born in Amsterdam, the fourth of five children of a Mennonite family: the other children were Catharina (1809-1849), Pieter Engel (1812-1861), Jan (1816-1864), and Willem (1823-1840). Their mother, Sietske Eeltjes Klein (sometimes written "Klijn"), was born in Ameland.

Multatuli’s father, Engel Douwes Dekker, worked as a sea captain from the Zaan district of North Holland. Engel inherited the surnames of both his parents: Pieter Douwes and Engeltje Dekker, a …Read more on Wikipedia

Suggestions

Publications about this work in the library