Hier zijn we : roman

Hier zijn we : roman
Plusieurs formats:
Commentaires
Hier zijn we
Eerste zin. Jack bleef in de coulissen staan.
Geen goochelaar zonder knappe assistente. Dus werft illusionist Ronnie de oogverblindende Evie aan, een deerne die hij naar hartelust in stukken kan zagen en die hem met een stralende glimlach konijnen aanreikt. In een theater in Brighton maken ze aan het eind van de jaren vijftig furore als duo, maar in de coulissen ligt presentator Jack op de loer. Ooit waren Ronnie en Jack legerkameraden, nu strijden ze om hetzelfde meisje.
Veel meer heeft deze novelle van Booker Prize-winnaar Graham Swift niet om het lijf. Dat hoeft niet – grote talenten kunnen elk verhaal laten schitteren – maar nu oogt de bühne wel heel leeg. Geen lovertjes, geen literair getover, geen duizelingwekkende trapezezinnen. De knappe passage over Oxford tijdens de Blitz doet nog even hopen op een mooie apotheose, maar je leest vooral gemiste kansen. Evie die na de dood van haar man terugblikt op diens carrière, Ronnie die via het goochelen ontsnapt aan een arbeidersbestaan, de horror …Lire la suite
Worden wie je altijd zult zijn
Graham Swifts nieuwe roman gaat over een goochelaar op de Palace Pier in Brighton.
Hoe heeft hij het voor elkaar gekregen? Dit vraag ik me iedere keer af na lezing van een boek van Graham Swift. Want je leest het, je zit er bovenop, en toch zie je niet precies hoe hij het doet. Ademloos was ik na lezing van het spannende en breed opgezette 'Waterland' (1983), Swifts doorbraak als romancier, waarin hij schrijft over de moeraslanden van East-Anglia, en ook zijn vorige roman 'Moeders zondag' is goed. Swifts nieuwe roman 'Hier zijn we' gaat over een illusionist, heel passend voor een schrijver wiens geheim je niet zomaar ontrafelt.
Net als in 'Waterland' en 'Moeders zondag' laat Swift in 'Hier zijn we' zijn verhaal afspelen in een historisch en zeer Engels decor: de Brighton Palace Pier in 1959. Op honderden smalle, roestige pootjes steekt de pier een gevaarlijk lang eind de zee in, hij zweeft bijna en is tegelijk akelig kwetsbaar in de woelige baren. Midden op de pier staat het pronkzuchtige Palace, dat de luxe uitstraalt van de gouden jaren van de showbusine…Lire la suite