Livre
Néerlandais
Plusieurs formats
Formats accessibles:
Een 14-jarig Grieks-Amerikaans meisje komt tot de schokkende ontdekking dat ze een hermafrodiet is.
Titre
Middlesex
Auteur
Jeffrey Eugenides
Traducteur
Mieke Lindenburg
Langue
Néerlandais
Langue originale
Anglais
Titre original
Middlesex
Éditeur
Amsterdam: Prometheus, 2012 | Autres éditions
631 p.
ISBN
9789044620566 (paperback)

Plusieurs formats:

Formats accessibles:

Plusieurs langues:

Disponibilité dans les bibliothèques flamandes

Disponible plus de 50 fois dans les bibliothèques flamandes

Commentaires

Negen jaar na zijn succesdebuut The virgin suicides (1993 ? De zelfmoord van de meisjes, Contact, 2002), over vijf meisjes uit een welgestelde familie die allemaal binnen het jaar zelfmoord plegen, levert Jeffrey Eugenides (geb. 1960) zijn tweede roman af, de turf Middlesex (2002 ? Middlesex). Centraal staat Calliope Helen Stefanides die op haar veertiende ontdekt dat ze tweeslachtig is, een hermafrodiet. Algauw wordt zij/hij de medische mallemolen beu die haar/zijn toestand wil doorgronden en gaat zelf op zoek naar haar/zijn identiteit. Aanleiding voor een Grieks-Amerikaanse familiesage die de oude en de nieuwe wereld verbindt en de aanloop naar de grote depressie uit de jaren '30 tot de uitlopers van het Vietnamtijdperk overspant. Zo volgen we hoe historische gebeurtenissen het leven van de familie beïnvloeden. De manier waarop de verteller als een ooggetuige opgevoerd wordt, lang voor haar/zijn geboorte, herinnert aan Laurence Sterne's The life and op…Lire la suite
Het lot van Calliope Helen Stefanides is onlosmakelijk verbonden met dat van haar grootouders, Desdemona en Lefty. Zij vertrekken uit hun Griekse dorp om hun verboden liefde te kunnen consumeren en emigreren, na het bloedbad dat de Turken aanrichten in Smyrna in 1922, naar Detroit. Desdemona en Lefty weten lang een beladen familiegeheim te verbergen. Maar als hun kleinkind eenmaal de puberteit heeft bereikt, moet de familie de waarheid onder ogen zien: Calliope is zowel man als vrouw door een zeldzame biologische afwijking. Calliope belandt als volwassen man onder de naam Cal uiteindelijk in Berlijn. Hij gaat daar als cultureel attaché werken en schrijft zijn familiegeschiedenis. In deze stad met twee identiteiten voelt hij zich thuis en probeert hij een gelukkige relatie op te bouwen met een vrouw. De roman is een boeiend en bijzonder relaas van drie generaties Grieks-Amerikaanse burgers. De schrijver won er in 2003 de Pulitzer Prize mee. Voor liefhebbers van Marilyn French, Siri Hus…Lire la suite

À propos de Jeffrey Eugenides

CC BY-SA 3.0 - Image by Rodrigo Fernandez

Jeffrey Eugenides, né le 8 mars 1960 à Détroit dans le Michigan, est un romancier américain.

Biographie

Né dans une famille aisée mêlant origines grecques et irlandaises, Eugenides grandit dans une banlieue résidentielle favorisée, Grosse Pointe. Il décroche une licence à l'Université Brown en 1983, et un master d'écriture créative à l'université Stanford.

Il est globalement avare de détails sur sa vie personnelle, accordant très peu d'entretiens à la presse. Il est marié à l'artiste Karen Yamauchi depuis 1995, avec laquelle il a eu une fille. Après avoir vécu à Berlin de 1999 à 2004, il s'installe à Princeton dans le New Jersey.

Il a publié des nouvelles dans The New Yorker, The Paris Review et Granta. Son premier roman sort en 1993, Virgin suicides, salué à sa sortie par la critique. Il aura …En lire plus sur Wikipedia