Mechelse trots centraal in nieuwste roman
Deflo moordt op Sint-Rombouts
Mechelen
Vanaf vandaag ligt 'Phobia', de nieuwe bestseller in spe van Luc Deflo, in de boekhandel. In de onvervalste maar voor de auteur atypische whodunit stuurt hij zijn speurders Dirk Deleu, Nadia Mendonck en Jos Bosmans de trappen op van de Sint-Romboutstoren op zoek naar een gewiekste moordenaar. "Ik denk dat de Mechelaars dat wel leuk zullen vinden", lacht de misdaadauteur.
Phobia is intussen Deflo's achttiende roman, maar het is pas de eerste keer dat Sint-Rombouts een rol van betekenis speelt. De toren werd hooguit vermeld om het decor te schetsen. Ook nu was het er een weldoordacht plan om eens iets over de Mechelse trots te schrijven. "De arena is altijd ondergeschikt aan de spanningsboog. Ik ga geen bocht nemen om de toren te kunnen vernoemen", zegt Deflo. De inspiratie komt van een vriendin met panische angst voor de tandarts. "Ze kan vanwege haar fobie zelfs niet op controle…Lire la suite
Mechelse trots centraal in nieuwste roman
Deflo moordt op Sint-Rombouts
Mechelen
Vanaf vandaag ligt 'Phobia', de nieuwe bestseller in spe van Luc Deflo, in de boekhandel. In de onvervalste maar voor de auteur atypische whodunit stuurt hij zijn speurders Dirk Deleu, Nadia Mendonck en Jos Bosmans de trappen op van de Sint-Romboutstoren op zoek naar een gewiekste moordenaar. "Ik denk dat de Mechelaars dat wel leuk zullen vinden", lacht de misdaadauteur.
Phobia is intussen Deflo's achttiende roman, maar het is pas de eerste keer dat Sint-Rombouts een rol van betekenis speelt. De toren werd hooguit vermeld om het decor te schetsen. Ook nu was het er een weldoordacht plan om eens iets over de Mechelse trots te schrijven. "De arena is altijd ondergeschikt aan de spanningsboog. Ik ga geen bocht nemen om de toren te kunnen vernoemen", zegt Deflo. De inspiratie komt van een vriendin met panische angst voor de tandarts. "Ze kan vanwege haar fobie zelfs niet op controle gaan. Het inspireerde mij om een verhaal te schrijven over iemand die er een pervers genoegen in schept om de zwakheid van anderen te gebruiken om er zelf beter van te worden. Ik had een plek nodig om iemand met hoogtevrees mee te confronteren. Veel hoger dan de toren kun je in Mechelen niet geraken. Wat er gebeurt, verklap ik nog even niet, maar ik kan de maneblussers geruststellen: hij staat niet in brand", lacht hij.
Rol voor stadsgids
Deflo documenteerde zich goed en maakte ook zelf de beklimming om alles zo waarheidsgetrouw te kunnen weergeven. "Ik had dat nooit gedaan. Het was impressionant. Stadsgids Rudi De Mets krijgt trouwens een bijrol. Ik heb hem dat niet verteld. Hij moet het boek maar lezen", lacht de auteur. Hij draagt Mechelen, de stad waar hijzelf en zijn boeken groot werden, in zijn hart, al is hij met een verkoop van 25.000 exemplaren per boek in Vlaanderen (en intussen ook 50.000 in Duitsland) de Dijlestad al lang ontgroeid. Het is ook de enige plaats waar hij met plezier komt signeren, op zaterdag 24 september. Niet in zijn vertrouwde boekhandel Forum - de zaak bestaat niet meer - wél in Salvator. De trouwe fans kijken ernaar uit. "Ik hou nauw contact. Ik was de eerste schrijver die zijn e-mailadres in zijn boeken zette. Ik beantwoord ook alle e-mails. Ik ben geen mediafiguur. Als de fans het goed vinden, is het voor mij goed." Op de langverwachte verfilming van Deflo's eersteling 'Naakte zielen' blijft het intussen wachten. "Ik kan er niet veel meer over zeggen dan dat we ermee bezig zijn. Er komt veel bij kijken. Een boek schrijven kost niks, een verfilmen véél geld. Het zou trouwens kunnen dat het niet één film wordt, maar een reeks. Voorlopig is het koffiedik kijken."
Masquer le texte