Livre
Néerlandais

Het ei van oom Trotter

Marc De Bel (auteur), Harmen van Straaten (dessinateur)
Dans la série:
Trotter; 1
Public cible:
9-11 ans et plus
Alexander is erg eenzaam en ongelukkig, maar als hij van zijn oom Trotter een krokodillenei krijgt wordt alles anders. Vanaf ca. 9 jaar.
Titre
Het ei van oom Trotter
Auteur
Marc De Bel
Dessinateur
Harmen van Straaten 1958-
Langue
Néerlandais
Éditeur
Amsterdam: Tingel, 2005 | Autres éditions
264 p. : ill.
ISBN
9789077060223

Plusieurs formats:

Formats accessibles:

Disponibilité dans les bibliothèques flamandes

Commentaires

Het ei van oom Trotter is een krokodillenei. Als het uitkomt betekent dat het begin van vriendschap en avonturen met de krokodillenbaby én het begin van een gelukkiger leven voor Alexander. Als je gepest wordt op school, slechts negatieve aandacht van je ouders krijgt en ook je liefste opa is overleden, ben je als 9-jarige eenzaam en ongelukkig. Fantasie en realiteit lopen door elkaar. Realiteit is het leven van Alexander; de oplossing voor zijn problemen is puur fantasie: een sprekende krokodil. Alexander is het enige karakter dat de lezer goed leert kennen. Sommige situaties (b.v. het slaan met latjes op school) zijn niet meer van deze tijd. Enkele spitsvondigheden omtrent de krokodil doen sterk denken aan het prentenboek 'Krokodil, krokodil' van P. Nickl. Een verhaal met vaart dat boeit en makkelijk te lezen is. Deze druk bevat nieuwe zwartwitillustraties. Vanaf ca. 9 jaar.

Het ei van oom Trotter

Voor Alexander is de school een hel: hij is het slachtoffer van erge pesterijen. Zijn Meester Bekkers heeft er geen oren naar. Hij straft hem met pijnlijke lijfstraffen wanneer hij niet oplet of als zijn huiswerk niet gemaakt is. Daar bovenop wordt hij uitgelachen omdat hij zogenaamd ‘dom’ is. Alexander ziet geen uitweg. Bij zijn ouders kan hij ook niet terecht, want zij zijn ontgoocheld door zijn slechte schoolresultaten en dringen hem nog meer bijlessen op. Het enige lichtpuntje is de vijver achterin de tuin. Daar heeft Alexander zijn geheime hoekje, waar hij in alle rust het leven van de diertjes observeert. Zijn leven krijgt een turbulente wending wanneer de avontuurlijke oom Trotter opdaagt. Dankzij zijn oom herwint Alexander zijn zelfvertrouwen. Bij het afscheid geeft Oom Trotter zijn neef een vreemd ei cadeau. Wanneer uit dit ei een krokodillenjong komt, wordt het leven één opwindend avontuur. Het schriele jongentje groeit uit tot een held die de pesters een lesje leert met …Lire la suite

Suggestions