Livre
Néerlandais
Plusieurs formats
Formats accessibles:

Niet bijten, Dolfje!

Paul Van Loon (auteur), Hugo van Look (auteur)
Dans la série:
Public cible:
6-8 ans et plus
Het is volle maan en het jagersbloed van Dolfje en Noura speelt op. Maar er sluipen nog meer jagers door het bos. Bijvoorbeeld Knuppel, die een weerwolf wil vangen om aan de dierentuin te verkopen. Komen Dolfje en Noura ongedeerd bij neef Leo?
Sujet
Jacht, Weerwolven
Niveau de lecture
AVI M4, AVI E4, AVI 4, AVI 5
Titre
Niet bijten, Dolfje!
Auteur
Paul Van Loon Hugo van Look
Langue
Néerlandais
Édition
16
Éditeur
Amsterdam: Leopold, 2018 | Autres éditions
57 p. : ill.
ISBN
9789025860097

Plusieurs formats:

Formats accessibles:

Disponibilité dans les bibliothèques flamandes

Commentaires

Dolfje rent bij volle maan uitgelaten rond in het Wolvenbos, klaar voor de jacht. Maar hij is niet de enige. Ook Knuppel, een rare snuiter, sluipt er rond met zijn geweer. En verder nog neef Leo, ook een tikje vreemd en Noura, Dolfjes weerwolvenvriendinnetje. Genoeg ingrediënten voor allerlei onverwachte ontmoetingen en spannende situaties zonder dat het echt te eng wordt, wat ook voorkomen wordt door de licht humoristische ondertoon. Zevende deel over Dolfje Weerwolfje. Fijne uitgave met een royale bladspiegel en stevig, glad papier. Elke zin begint op een nieuwe regel. De illustraties, in deze editie in heldere kleuren uitgevoerd, vormen rustpunten in de tekst. AVI-E5. Voorlezen vanaf ca. 7 jaar, zelf lezen vanaf ca. 8 jaar.

Niet bijten, Dolfje!

Dolfje Weerwolfje rent door het bos. Het is volle maan. Hij huilt naar de maan zoals alle weerwolven dat doen. Dolfje is klaar voor de jacht. Hij heeft last van zijn jagersbloed en is veel te wild. Noura is zelfs bang van hem, het lijkt wel alsof hij haar wil bijten.
Ze zijn niet de enigen in het bos. Knuppel, de weerwolfjager, is er ook. Die bereidt een val voor, zijn geweer in de aanslag. Al vlug is niet alleen Dolfje, maar ook Noura in gevaar. Gelukkig is er ook nog Leo, de neef van Dolfje en de grootste weerwolf van het bos.
De lezer zit meteen in een spannend, maar net niet te eng avontuur. De griezelige passages worden gekruid met wat humor, zodat het luchtig en verteerbaar blijft.
In deze reeks verscheen eerder ‘Het nachtmerrieneefje’. Beide boeken zijn ideale smaakmakers voor de andere boeken van Dolfje Weerwolfje. In korte, duidelijke zinnen weet Paul van Loon beginnende lezers te boeien. De bladspiegel is rustig en heel overzichtelijk. Elke zin begint op ee…Lire la suite

Niet bijten, Dolfje!

Dolfje rent door het Wolvenbos. Het is volle maan. Hij is anders dan andere kinderen. Bij volle maan verandert hij in een witte weerwolf en moet hij op jacht. Hij moet wel een beetje opletten voor Knuppel, de jager. Die zet vallen en klemmen om Dolfje te kunnen vangen. Zo bindt hij ook een klein konijntje vast aan een boom om Dolfje te lokken. Maar Knuppel heeft er geen rekening mee gehouden dat oom Leo, de grootste weerwolf van het Wolvenbos, en Valentijn, de vampier, ook op pad zijn. Spannend wordt het in ieder geval wanneer zij met zijn allen Knuppel schrik aanjagen en gevangen nemen! Zeer spannend griezelverhaal van AVI-4-niveau, met personages anders dan anders. Ik denk dat kinderen dit heel graag zullen lezen en boeiend vinden. Het verhaal is beeldend geschreven in korte zinnen, je kan de angst goed voelen en de schaduwen bijna aanraken. De wit-zwartillustraties passen uitstekend bij het verhaal! Voor liefhebbers van kindergriezelverhalen zijn er nog een 4-tal andere boekjes …Lire la suite