Livre
Néerlandais

Als vuur

Sara Lövestam (auteur), Femke Muller (traducteur)
Dans la série:
Public cible:
12-14 ans et plus
Lou (15) en Anna (15) ontmoeten elkaar op een eiland bij Stockholm. De stoere Anna komt er elke zomer met haar vader, die arbeidsongeschikt is en veel drinkt. Lou komt er voor het eerst met haar rijke familie. Ze lijken niets met elkaar gemeen te hebben, maar toch worden ze verliefd. Vanaf ca. 13 jaar.
Titre
Als vuur
Auteur
Sara Lövestam 1980-
Traducteur
Femke Muller
Langue
Néerlandais
Langue originale
Suédois
Titre original
Som eld
Éditeur
Amsterdam: Em. Querido's Uitgeverij, 2020
246 p.
ISBN
9789045124483 (paperback)

Plusieurs formats:

Formats accessibles:

Disponibilité dans les bibliothèques flamandes

Commentaires

Anna en Lou, twee vijftienjarige meisjes uit Stockholm, brengen hun vakantie door op een eilandje voor de Zweedse kust. Anna komt er elke zomer met haar vader, die arbeidsongeschikt is en te veel drinkt. Lou, afkomstig uit een rijke familie, is er voor het eerst, samen met haar ouders, broer en een van zijn vrienden. De meisjes lijken niets met elkaar gemeen te hebben. Toch vindt er een ontmoeting plaats. Anna vertelt dan dat ze op meisjes valt. Daarna volgen meer ontmoetingen, waarbij al gauw een zekere aantrekkingskracht tussen de meisjes blijkt. Deze resulteert in verliefdheid. Vooral voor Lou is een en ander, ook door het milieuverschil, verwarrend. Toch geniet ze van het contact met Anna. Uiteindelijk zet ze een rigoureuze stap, waarna Anna zich van haar afkeert. Vergeten kunnen ze elkaar echter niet. Dit is een van de twee eerste titels van de actuele en relevante nieuwe serie, ‘Querido Glow’*: een initiatief van Edward van de Vendel met als uitgangspunt diversiteit in gender en…Lire la suite

Als Vuur

Wanneer de wegen van Anna en Lou elkaar kruisen op de veerboot die hen van Stockholm naar een vakantie-eilandje brengt, wordt het een vakantie die hen zal heugen. Anne brengt al jaren haar vakanties door samen met haar vader. Ze werden aan elkaar geklonken toen haar mama stierf, en ze redden het samen. Het jaarlijks vakantieritueel is een mooie periode om elkaar eens wat ruimte te geven. Daarentegen is het voor Lou een andere situatie;  zij is een verwende puber die droomde van een vakantie in Spanje met vriendinnen. Maar haar ouders beslisten daar anders over en zo is ze samen met haar broer verplicht om zich te amuseren op het eiland. Ook al komt een vriend van broerlief logeren, het boeit haar niet. Maar wanneer ze Anna op een dag opnieuw ontmoet, wordt ook voor haar alles anders en voelt ze zich tot haar aangetrokken. Het wordt een vreemde maar boeiende vakantie voor de beide meisjes en het krijgt een vervolg wanneer het schooljaar opnieuw begint.



Er verschijn…Lire la suite

À propos de Sara Lövestam

CC BY-SA 3.0 - Image by MattiasB

Sara Lövestam, née le 13 juillet 1980 à Uppsala, est une romancière suédoise, ayant abordé le roman historique, le roman policier et la littérature d'enfance et de jeunesse.

Biographie

Née à Uppsala, elle passe une grande partie de son enfance à Lugnvik, au nord d'Östersund. Après avoir résidé à Sigtuna, à Sollentuna et avoir séjourné au Zimbabwe, elle vit maintenant à Stockholm.

Elle publie son premier poème à 9 ans dans la presse suédoise.

Professeur et linguiste de formation, Sara Lövestam est une militante LGBT qui écrit pour le magazine gay QX.

Elle est l'auteur d'ouvrages de littérature d'enfance et de jeunesse et de romans historiques. Dans En route vers toi (Tillbaka till henne, 2012), le récit se penche sur combat pour les droits de la femme, en 1906, dans la petite ville de Tierp, où une jeune…En lire plus sur Wikipedia