Livre
Néerlandais

Supergroen : helden en schurken van het voedselbos

Thijs Goverde (auteur), Saskia Heijmans (dessinateur)

Supergroen : helden en schurken van het voedselbos

Public cible:
9-11 ans et plus
Verhalen en weetjes over de wereld van de planten. Met kleurenillustraties. Vanaf ca. 9 t/m 12 jaar.
Sujet
Planten
Titre
Supergroen : helden en schurken van het voedselbos
Auteur
Thijs Goverde 1971-
Dessinateur
Saskia Heijmans
Langue
Néerlandais
Éditeur
Amsterdam: Uitgeverij Ploegsma, © 2022
136 p. : ill.
ISBN
9789021682983 (hardback)
Placing suggestion
582 (SISO) Planten - Bloemen (ZIZO)

Disponibilité dans les bibliothèques flamandes

Commentaires

Grappige en leerzame verhalen over het karakter en de eigenschappen van verschillende planten. In dit boek laat Thijs Goverde, die een eigen voedselbos heeft, zien hoe spannend en boeiend de wereld van de planten is. Appelbomen zijn eigenlijk allemaal een soort klonen, boterbloemen zijn superschurken en er is een overeenkomst tussen grassen en croissantjes. Het boek is speels en met veel enthousiasme geschreven. Met vertederende illustraties in zachte kleuren. Thijs Goverde (Nijmegen, 22 april 1976) is een Nederlands kinderboekenschrijver en cabaretier. Hij heeft filosofie gestudeerd. Vanaf ca. 9 t/m 12 jaar.

Supergroen

Raak je wel eens geboeid door de wereld van de planten? Hou je van een directe schrijfstijl waarin kennis en humor evenwichtig verweven zitten? Dan is deze bundel misschien wel iets voor jou. Thijs Goverde neemt lezers mee naar zijn ‘voedselbos’. Dat is een klein stukje land waar hij hutten kan bouwen en fikkies kan stoken, maar vooral groente, noten en fruit wil verbouwen. Tijdens dat intensieve verbouwingsproces leerde hij planten beter kennen en die ervaring goot hij in 24 columnachtige hoofdstukken.



Hij heeft het over schurken zoals de boterbloem, die hij een giftige, woekerende rotzak noemt. Andere woekeraars zoals de brandnetels krijgen meer respijt. Ze bevatten eetbare bladeren, trekken vlinders aan, verbeteren de bodem en bieden zelfs vezels voor kleding. Hetzelfde geldt voor de distels, zij zorgen voor veilige nestgelegenheid en voedsel voor vogels. Die samenhang tussen planten, dieren en de bodem licht Goverde helder toe. Wie de paardenbloem als een moei…Lire la suite